1 nädalavahetus – 2 pronksi

L1110681Keila EMV raja üle käis korralik andmine. Kelle jaoks lihtne, kelle jaoks raske. Rada proovimas käijatel ikka juhtus – lõhuti nii ratta raame, kui ka ennast. Suminat igaljuhul jagus. Kuna enda ratas sai peale kolmapäevakut hooldesse viidud, siis sain rada proovida alles sama päeva hommikul,mil toimus võistlus. 2 ringi tegin – mulle igaljuhul aitas. Rada soosis neid, kes on tugevad !
Starti sain endalegi üllatuseks kohe teise ritta. Ju siis arvestati ka selle aastaseid muude võistluste tulemusi, mitte ainult eelmise aasta katkestatud (tehnika probleem) võistluse tulemust.
Algus nagu ikka, suht kiire – kõik tahtsid kohe oma positsiooni parandada. Esimese tõusu tagasipöördel jäin totakalt karpi ja pidin jala maha panema. Järgmised olulised sündmused hakkasid minu jaoks 3 ringist, mil hakkasin lähemalt juba nägema väsivat Tõnno Palmi, Raivo Salat ja Magnus Krusemanni. Kaupo Kattai oli muidu kogu võistluse hea seltsiline. Kord mina ees, kord tema ees. Vahepeal käisid eest läbi ka Tarmo Mõttus, Pait Hirv ja Peep Kivil. Kuid nemad vajusid peale kolmandat ringi tahapoole. Viimasele ringile läksime neljakesi, Magnuse juhtimisel. Kuulsa kolme noolega laskumisele järgnenud järsema põksaka ees lasin hoo maha ja vahe sisse – just selleks, et sealt kindlalt üles saada. Otsus õigustas end 101% ! Tõusust sai üles minu ees ainult Magnus. Ülejäänud kolmik pani jala maha ja sain neist kolmest hooga kohe peale tõusu mööda. Jäime pea pooleks ringiks Magnusega kahekesi, kuni Tankimäe tõusuni. Selle keskel olime kolmekesi kõrvuti – Kaupo Kattai tuli seltsi. Mõtlesin veel, et oi pagan, mis moodi me  järgneva laskumise lõpus olevale singlile pööramise peale ära mahume. Aga Kaupo sai veidi ette, mina talle sappa ja Magnus kohe minu järel. Viimane singel… Esimese kolmandiku peale oli hing konkreetselt paelaga kaelas – kaks viimast tõusu olid ikka oma töö teinud. Teine kolmandik oli tunne juba enam-vähem. Viimane kolmandik olin mõttes valmis finiši sirge spurdiks. Nii kui sinna jõudsime, siis vajutasin kuis torust tuli. Üsna kohe sain Kattai kõrvale ja lõpetasime praktiliselt kõrvuti. Kaupo jäi mingi 30cm. jagu ette. Magnuse viimased jõuvarud jäid L1110706Tankimäe tõusule ja  nii see III koht tuli, Kalle Kriidi ja Argo Rohtmetsa järel.
Üldiselt tuli sõit väga hästi ja ühtlaselt välja, mida kinnitavad ka ringide ajad :
1-13:43,71
2-13:41,77
3-13:49,08
4-13:52,49
5-13:41,53

L1110749Türi Lahtised MV. Sel võistlusel üks päris lahe eripära. Kõigepealt on 1km. pikkusel ringil kvalifikatsioon. Saadud tulemuste põhjal lastakse Gunderseni meetodil põhisõidule. Siin osutus kiireimaks Siim Jalakas, Riivo Schumanni ja Kaido Kriisa ees. Põhisõidule pääsesin mina 4. positsioonilt. Rada selline mõnus metsaalune, mida vürtsitas üks veetakistus. Siim ja Riivo kasvatasid kohe oma kvalifikatsioonis saadud 7sek. edu. Nende püüdmine käis selgelt üle jõu. Lihtne polnud ennast eespool hoida ka Kaido Kriisast. Kokkuvõttes III kohaga väga-väga rahul !