Alfa ja WattBike IV etapp

AlfaNo nii, no nii, no nii… Eelmisest blogi postitusest on nüüd häbiväärselt palju aega mööda läinud. Tõsi, pole tegelikult olnud olulisi võistlusi, millest pajatada. Novembrist märtsini on ratturitele ette valmistav periood ja paljud nohistavad omaette trenni teha. Nagu suurriigid ei räägi avalikult oma relvastusest, ei iitsata sportlased niisama sõnagi oma treeningutest.
25, jaanuar – kõikide sõudjate oodatuim päev kahe hooaja  vahel. Toimumas Alfa sisesõudevõistlus. Selleks päevaks ajavad kõik sõudjad ennast praktiliselt tippvormi. Endal tegelikult plaani sinna minna ei olnudki, aga noh, lasin end ikka ära rääkida. Rattahooaja väliselt tegelen küll aktiivselt sisesõudmisega, aga lasen pigem pikemaid ja rahulikumaid otsi. Mingitki ettevalmistust 1km. pikkuseks sprindiks ei tee (kes siis vabandust ei leiaks) Aga kes siis pole kuulnud ütlemisest : tähtis pole võit, vaid osavõtt ! Seekord mõtlesin vähe pikemalt soojendust teha. Suisa 8500m. kujunes soojenduseks. Hinges muidugi tahtisin selle talvise hooaja 1km. parima tulemuse 3:12,6 üle tõmmata, aga kahjuks nii ei läinud. Tulemuseks tuli hoopis 3:14,1. Valetaksin, kui ütleksin, et jäin tulemusega 100% rahule. Aga noh, põhiala see ei ole ja meelt sellest ei heida.
WattbikeJärgmisel päeval, 26, jaanuaril anti järjekordne võimalus WattBike peal kannatada. Distantsiks 10km. ja lisaks arvestati ka Watt’e kg. kohta. Ehk siis, enne starti tuli kaalu pealt üle käia. Ausalt öelda, on endal selline, korralik mesikäpa tunne, kes on üht-teist naha vahele varunud – 84,9kg. (pikkus 179cm.) Võistlus ise ikka paras kannatamine. Plaan nagu ikka, valdav enamus püsti kangutada. Kokku mingi 1km. jagu 10’st. sai istudes lastud. Sõiduga jäin iseenesest igati rahule. Hakkasin kohe alguses hoidma nii 48km/h ja sedasi kuni lõpuni. Ehk siis, keskmine kiirus ei teinud terve distantsi vältel mingeid muutusi.
Ajaks tuli 12:31, millega võib igati rahule jääda.
Õhtu poole kodus millegipärast käisin suht palju edasi-tagasi ja igakord jäi sõudeergomeeter ette. Lõpuks ei pidanud vastu….keerasin sauna sisse ja tõmbasin veel rahulikult 15km. nädala vahetuse lõpetuseks peale. Praegu tundub, et see Metaxa pudel naeratab seal kapi otsas – peaks vist ühe klaasikese tegema 🙂