Baltic Chain Tour- päev 5 ja 6

Kuna võimalus kasutada internetti oli suhteliselt piiratud, siis venis ka sissekanne. Viies päev Panevezisest Utenasse oli velotuuril määrava tähtsusega. Enamvähem kõik teadsid seda ja olid ka valmis. Tavapärasest rohkem ja aktiivsemalt tehti enne starti ka sooja. Paar tundi varem saime teada, et Baku tiimil varastati rattad ära, mis Leedu puhul pole üldse tavaline.

Allkiri paberile, mõned minutid ootamist ja tuld. Suhteliselt kiirelt tõmmati asi ketti, käis pidev possavõitlus ja närveldamine. Mingi hetk sai siis ~30 meest minema ja siis läks veel omakorda ~20. meheline punt, kus olin ka mina. Jälitasime esimesi päris pikalt, kohati olime isegi 10-15. sekundi peal, aga mingi hetk loobuti ära ja oligi sõit sõidetud. Vahepeal käis korralik matkamine ning lõpuks kaotasime esimesele pundile 10min. Järgmine punt kaotas omakorda 10 minutit meile ja viimane punt kaotas võitjale juba üle 23. minuti. Esimeses pundis oli eestlastest Mihkel Räim ja Rene Mandri ning Mihklil õnnestus etapivõit eestlastele ära võtta.

Viimane päev Utenast Vilnusesse ~155km, millest viimased 50km linnaringidel. Alguses oli korralik temps üleval, kedagi ära ei tahetud lasta kuna vahekas olid sekundid mängus. Peale esimest tundi oli keskmine kiirus ~49km/h. Edasi lasti üks mees minema (Silver Schultz alias Sil), kes mingi aeg juhatati valele teele. Linnaringidel oli ka ~500m rõvedat munakivi, ikka niimoodi et terve keha väristas läbi ja näpud olid korralikult krampis. Pundifinish ja ega rohkem midagi raporteerida polegi.

Kokkuvõtvalt oli mõnus üritus. Enne tuuri oli minu hooaja läbisõit 7500km ja vaatamata sellele suutsin vähemalt samal tasemel sõita nagu varasematel aastatel. Paljudel meestel pidi kilometraaž juba üle 20 000 olema. Sellise tasemega tuuride sõitimine pole probleem, pigem on küsimus kas antud treenituse pealt on võimalik midagi rohkemat saavutada.

Lõpukoht 44s, koos Võru rattaralliga tuli 8. päevaga 1150km, ~26 h. Keskmine pulss oli etappide ajal ~145 (mnt võistlustele iseloomulik). Sel nädalal üritan võtta kergelt, teen mõned trennid, puhkan, nädalalõpus lähen sõidan äkki Red Bulli üritusel, et natuke vaimu värskendada ja siis ootab juba Jõulumäe Samsung ja loodetavasti ka EMV teatekrossis.

 

Tsau