Enduro Race Lousa

Pühapäeva õhtul ei suutnud blogiposti kirjutada, käed nii läbi, eks praegugi kõik kange, kuid energiat on natuke rohkem 😀
Pühapäeva hommikul Aguedast Lousasse ja sealt veel mäe otsa. 1 PEC oli umbes 30 min rattasõidukaugusel stardist, sai kenasti soojaks. PECide vahel nagu ennegi oli mul alati kiivrivahetus, sadula alla ja üles tõstmine.
Natuke ka siis ratta olukorrast, muidu öeldi, et see Specialized, mis ma sõbralt laenasin on hea ja töötab kindlasti paremini kui El Ciclon, millega eelmine aasta sõitsin, kuid sõitmisel ei tulnud minu jaoks see välja, kuna kummid olid kulunud, haaret ei olnud nii kuidas peaks ja pidurid olid väsinud, samuti oli esiketas vaid 160 mm! Seega pidin alati arvestama, et pidama ei saa nii kiirelt kui vaja.
PECides alati proovisin saada sõidurütmi, kus tundsin et olen kiire ja sujuv, nauding rattasõidust.
1 PEC kõik oli mõnus, kuid teravad kivid suutsid mu kummi katki hammustada, seda päris PECi lõpus, umbes 50 m lõpust jooksin, ei tahtnud jooksule viga teha. Seega kohe peale ajavõtu joont jooks alt ära ja sisekumm sisse ja pumpama. Startisime naistega meeste vahel läbisegi, eilse kvalifikatsiooni järgi, kui ajavõttu jõudis teine naine, siis olin juba enamvähem pumpamisega lõpetamas, ta startis minust 5,5 minutit hiljem. Tuli kohe aitama, kuigi ma ütlesin, et mul on kohe kohe kõik korras, et mul rohkem jalas jõudu, et üles jõuda, et mingu üles, kuid ta läks alles siis, kui olin valmis jooksu alla panema. Korjasin oma asjad kokku, kiivrid vahetatud ja kimasin üles. Üleval hakkasin veel natuke pumpama, õnneks tuldi kohe appi.
2 PEC hommikul oli natuke tibutanud seal mäe osas, et osad juurikad olid mõnusalt ära sõidetud ja kurvides libedad, pikk järsk osa läks kenasti, lõpus oli väike insident ja panin külili. Ainuke PEC kus tagant startinud mind kinni püüdsid.
3 PEC juhuuu lõpetasin fantastilise tundega, nii lahe, midagi paremat ei ole olemas!
4 PEC fantast!! viimased s-kurvid olin jõudnud ära unustada ja ühes pehmeks sõidetud kurvis sain ka külje mustaks, kuid muidu mõnus ja kiired kurvid vallidega.
5 PEC siin hakkasin pidurdama juba kahe sõrmega, kuna käed väsinud ja pidureid arvestades ei olnud enam võimalik muud moodi, üllatuseks ei lõppenud PEC seal, kus olid eelmisel päeval sildid. Kuna sealt kohast sõites oli kiirus nii suur ja paar inimest seisis seal, siis ei olnud ma kindel kas oli lõpp või mitte, igaks juhuks läksin korraliku tempoga edasi ja sealt kus eelmisel päeval asfaldile keerasime, hakkas üks tehnilisemaid lõike kogu enduro peale, seda sõitsin siis esimest korda, õnneks oli veel jõudu kätes, et suurte kividega hakkama saada, seal oli veel ühed raskemad kivised tagasipöörde kurvid, kuid lõpuks nägin ka ajavõtu kohta ja oli hea meel, et olin tempot hoidnud, väiksel üles nukil olin isegi kaks meest eespool startinutest kinni püüdnud.
Ja läbi linna finishisse! Väga tore päev, kuhu mahtus pea et kõike!
Naiste arvestuses parim, kolm oli meid stardis ja kaks jõudis finishisse, teine naine sai viimases PECis päris kõvasti haiget, kuid jõudis ikka ka finishisse.
TULEMUSED