Esimene tempo

Sain hooaja esimese tempo sõidetud. Rutates tulemuseni, siis ei jäänud rahule, aga sellest sutsu hiljem. Ettevalmistus tempoks pole teinud. Pühapäeval tegin ühe jalgade kerimis trenni temporattaga. Jalg oli ok, aga väsimus andis tunda. Eelmine päev sai ligi 170 km sõidetud. See laupäevane tühjenduspäev andis tunda ka eile temposõidus. Viimase aja trennide ja mitte kõige pikemad puhkeajad on pulsi suht alla ajand. Varsti on plaan korralikult puhata, et uus tsükkel ette võtta. Igatahes teisipäeval, päev enne tempot, tegin rahulikuma trenni. Samas trenni aeg tuli ikka koos pausidega ligi 3h. Eile stardipaika sõites tundisn, et jalg veidi kange ning pulss madal. Mis seal ikka. Sain stardipaigas oma paarilisega kokku, kelleks oli Kert Martma. Räägiti, et ta on võimas ning kiusab trennis isegi sellist masinaklassi nagu Umras Karlsonit. Tundus huvitav. Tegime koos sooja ning peagi starti. 3-2-1-Start! Vedasin esimesena. Võtsin hoo 50 peale ja hoidsin. Algus(4,3km) oli hea asfalt ja alla-küljekas. Teine lõik(9,4km) oli alla, alla-küljeks ja keskmine asfalt. Viimane lõik(8,5km) oli keskmine asfalt vastu-küljekaga. Sõidu käigus peale paari vahetust sain aru, et Kert mind täna kiusama ei hakka. Taastusin kenasti ära tuules sõites ja üsna kiirelt. Vedamisel proovisin tempot tõsta ja hoida. Kuna oli esimene tempo, siis ei julgenud ka kohe uuesti vedama minna. Plaan oli kenasti lõpuni kesta ja teadsin, et lõpus on vastutuult. Tagant järgi oleks võinud end rohkem piitsutada, aga oleksid ei maksa midagi. Igatahes sõitsime suht normi hooga. Mul oli spidokas peal, mis näitas hetke ja keskmist kiirust. Enne viimast lõiku oli keskmine üle 46. Kusjuures viimane lõik ei olnud ka tuule kohapealt midagi hullu. Õhtuks oli see vaibunud, aga see natuke tõmbas tempo alla kohati 40 peale. Lõpu võtsin enda peale, kus vedasin Jüri väiksest tõusust üles ja finišini. Paraku viimases kurvis keeras üks võistleja minu ja Kerti vahele, et Kert pidi korralikult pidurdama. Ma ise seda ei märganud, aga kui korra üle õla vaatasin, siis oli tükk tühja maad. Arvasin juba, et kukkus või midagi. Vahe oli ikka suur. Mul polnud üksi ka mõtekas finišeerida kuna aeg läheb kinni teise järgi. Ootasin ta järgi ja siis lõpukiirendus. Aeg 29:26,51. Kolmas paar. Arvan, et lõpukurvi ajakaotus oli 5 sek, kuid see poleks kohta muutnud. Rahva üritusel ikka juhtub. Meil ses mõttes läks hästi, et kenasti finišis. Üks pani rangluu, kui sõitis koerale otsa. Oli veel lõpuni tulnud ja aja kirja saanud. Hull värk.

Sõitu tagantjärele analüüsida, siis Kert oleks pidanud veidi lühemalt vedama ja etteantud hoogu hoidma. Tempo kasvatamine on üks kõige raskemaid asju. Etteantud tempot kasvõi natuke hoida on lihtsam. Räägime enamvähem võrdsete paariliste korral. Julgen arvata, et Ivoga oleksime võidu tasku pistnud. Paraku ta vähemalt eilsest tempost osa ei võtnud.

Andmeid: sõidu pikkus 22,3km , keskmine kiirus 45, keskmine pulss 165, max pulss 177. No pulsi näitajad ikka tõsise diislika omad. Ise võtan asja rahulikult.