Humala kolmapäevakul

Foto : Jaanus Ree

Foto : Jaanus Ree

17, juuli oli taas üks äge kolmapäev – Humala etapp. See rada on mulle mingil huvitaval moel kohe eriti meeldinud. Nagu sel aastal juba kombeks, siis kõigepealt pojaga lasterajal tutvumisring, siis kiirem ring ning siis põhisõidu rajaga sama lugu. Tegime Rometiga tutvumise ära ja kiiremale ringile. Aga, seekord oli lastel samuti 2 ringi. No mis seal ikka, tõmbasime veidi hinge ja laksasime kaks ringi veel.
Enda sõidust – taas tuleb tunnistada, et rada oli ikka väga korralik ja nauditav. Platsi peal sahistati, et EMV võiks Keila asemel siin, Humalas toimuda. Ise kommenteerida ei oska, sest tänavust eestikate rada proovimas pole käinud ja ilmselt enne võistlust ei jõua kah. Aga siin, Humalas, kolm ägedamat laskumist, väiksemast trepist alla sõit, logistamised ja keerutamised – kõik olulised XCO elemendid. Arvestades Eesti mägiratturite üldist taset, siis igati korralik rada, kus oma oskusi lihvida.
Esimesel ringil läksin esimesse järsemasse kurvi liiga entusiastlikult ja ei suutnud ikka gravitatsioonist jagu saada. Käisin korraks külili. Kohe muidugi püsti ja edasi. Mõne hetke pärast aga nägin, et esijooks ikka viskab parajalt. Sealt edasi piiri peal kombata enam ei riskinud, vaid läksin nö. kindla peale välja. Vist teisel ringil tekkis korraks segadus, et kuhu ma nüüd minema või pöörama pean ja tegin paar “kaheksat”. Tuli välja, et seal oli nii mõnigi samamoodi õiget suunda otsinud. Saigi korraks pulsi alla.
Aga taas, igati korralik kolmapäevak !