Ivo blogi: Euroopa Meistrivõistlused triatlonis poolpikal distantsil

10. juuni 2017 toimusid Taanis Herningi linnas Euroopa Meistrivõistlused triatlonis. Distantsiks 1.9km ujumist, 90km rattasõitu ja 21.1km (poolmaraton) jooksu. Tegemist oli ETU (European Triathlon Union) ametlike Euroopa Meistrivõistlustega.

Mina ja Rain Vestmann alias Kodanik Männik lendasime kohale juba kolmapäeval (07.06), et oludega tutvuda ja rahulikult sisse elada. Lennupiletite eest suur tänu Karin Täärile ning rattakoti (selline kott) eest tänusõnad Veikko Ormissonile! Tegemist oli väga hea kotiga, kus kaasas ka rattapukk. Lennud möödusid sujuvalt ja kiirelt, kõik asjad olid kohale jõudes terved.

Elasime stardipaigast umbes 10. minutise autosõidu kaugusel, mis tegelikkuses oli ideaalne asukoht. Ümberringi rohelised aasad, asfalteeritud teed ning rahu ja vaikus (meie elamine). Nädala jooksul asusid samasse paika ka mõned inglased ja üks ungarlane. Süüa tegime ise, kõik tööriistad ja vahendid olid selleks olemas. Ringi liikumiseks oli meil rendiauto, kuhu kõik vajalik kraam kenasti sisse mahtus.

Võistluseelsetel päevadel üritasin radadega tutvuda, kuid kõige lihtsam see just polnud kuna näiteks rattaraja kohta polnud mitte ühtegi viidet ja täpselt sama ka jooksu trassiga. Reedese seisuga olin tutvunud 2/3 ratta distantsiga ning ujuma ja jooksutrassile ei jõudnudki.

Kui võistluseelselt oli pea iga päev vihma sadanud (kord rohkem, kord vähem), siis võistluspäeval õnnistati meid päikese ja selge taevaga. Õhutemperatuur ca +18c.

riided

Kokku startis umbes 1500 sportlast. Kell 10 startisid PRO (professionaalid) kategooria mehed, 10.05 PRO naised ja sealt edasi 5. minutiliste vahedega erinevad vanuseklassid. 10.10 oli minu start (M18-24, M25-29, M30-34, M35-39). Samas stardis ka teine eestlane Margus Nael. Start oli veest, ca 70m kaldast eemal.

Siit natuke pilti https://vimeo.com/221305421

Vesi tundus alguses päris külm (+16c), tekkis samasugune efekt nagu külma dušši alla minnes. Paari minuti jooksul keha muidugi harjus. Ujumine möödus minu jaoks kenasti, paar korda sain teiste käest küünarnukiga, kuid üldjoontes läks kõik hästi. Ujumise aeg 27:23.

ratasRatas – 90km suhteliselt siledat maastikku. Paaril korral käis tee loodist välja, kuid üldjoontes midagi hullu polnud. Pigem segas kaarte tugev tuul. Sõitsin terve distantsi ühe taani kutiga koos (lubatud tuulessõidu tsooni hoides), kes lõpuks oli EMi üldarvestuses 11. Aeg lõpuks 2:15

Jooks – enesetunne suhteliselt kehva, hingamine oli kuidagi kinni ja rinnus kergelt pistis. Jalad olid okeid. Kui viimasel poolpikal distantsil Pühajärvel nautisin jooksu täiel rinnal, siis Herningis ootasin ainult lõpujoont. Aeg 1:25, mis pole tegelikult paha, aga sisimas lootsin ikkagi paremat.

Kokkuvõttes siis EMi 19. koht ja omavanuste 2. koht.

Arvestades, et tegemist oli minu teise poolpika triatloni, üleüldse 6. triatloni ning esimese välisvõistlusega (triatlonis), võib soorituse positiivseks lugeda.EMmedal