Klubist

DSC_8749Pro Jalgratturite Klubi on aastate jooksul korraldanud väga erinevaid rattavõistlusi. Seda nii osalejate mõttes, kui ka formaatide osas.

Sobilik oleks alustada Eesti suurimast rattasõidu sariüritusest Elion Estonian Cup, mis sai alguse juba aastal 2000. Kõnealune sari koosneb maastikurattamaratonidest üle Eesti. Aastate jooksul on maratone peetud erinevaid paigus, kuid osalejate arv on aasta-aastalt üha kasvanud.

Sellele eelnes Baltic Cup, mis koosnes ringidel toimuvatest maastikurattasõitudest Eestis, Lätis ja Soomes.

Lisaks eelnimetatutele on kahel korral korraldatud Nõmmel kõrgetasemelised maastikurattasõitud (Alexela Open ja teisel korral Eesti Meistrivõistlused), kus osalesid lisaks kohalikule paremikule ka maailmatasemel ratturid.

Kahjuks jäi antud formaat vahepeal unustusse, kuid 2009 aasta sügiseks võttis Pro Jalgratturite Klubi taas päevakorda maailmatasemel maastikurattaraja tegemise Nõmme metsades ja seal ka kõrgetasemelise

võistluse läbiviimise. Kavas on antud võistlust järjepidevalt arendada ja selle taset tõsta nii korralduslikus mõttes, DSC_8723kui ka UCI kategooriaid silmas pidades. Miks mitte ei võiks Eestis aset leida ka maastikukrossi Euroopa meistrivõistlused.

Samuti on Pro Jalgratturite Klubi löönud kaasa maantesõidu arendamises. Alustati Estonian Open maanteevõistlusega Vana-Mustamäe Nõmme ringil, kus jagati välja kõigi kolme Balti riigi meistrimedalid ning mis oli Estonian Cycling Weekendi eelkäija. Juba mõni aasta hiljem viidi samas kohas ja samal trassil läbi EOS Tallinn GP, mis koostöös Tartu tänavasõiduga hakkas kandma nime Estonian Cycling Weekend. Mitmel aastal võõrustati Euroopa tipprattureid ja pakuti põnevat heitlust Eesti rattaspordihuvilistele.