Open de Espana – Aguilar de Campoo, UCI 2.cat

Võistlusest kõigepealt.

Ilm ei olnud kuum, see oli mu kõige suurem tujutõstja! Olime ka merepinnast palju kõrgemal ja paisjärv oli kohe kõrval, kust tuli mõnus tuuleiil.
Rada ei olnud tehniline, kuid profiililt oli täitsa xco, et järsud nukid, mitte liiga pikad, ehk 2-3 minutit olid pikimad. Selline rada, mis minule istub, tehnilist oleks võinud olla rohkemat, kuid arvestades minu nädalat, olin rahul. Üks nõks oli ohtlik, mille alati ettevaatusega läbisin.
Meil oli sõita 4 ringi, esimesse kurvi sain esimesena, ringi keskel olime kolmekesi, ühel pikemal tõusul lasi Lucia Annaga vahe sisse ja mul ei olnud muud teha kui oodata, millal tõus lõppeb ja rada laiemaks läheb, siis möödusin Luciast, sealt peale sõitsin nende kahe vahel, ehk teisel possal esimese ringi lõpust kuni finishisse. Kõik klappis, palavus ei pärssinud pingutamist ja tunne oli hea. Olen enda tunde ja võistlusega rahul!:)
Taaskord sõitsin Hispaaniasse üksi, seekord oli poolteist tundi rohkem, ehk seal 5,5 tunni kanti jäi autosõit. Alustasin laupäeval päris vara, et enne 14 kohal olla, siis lõppes numbritevõtt. Kaotasin ju ajas ka tunni. Siis rajal kaks tutvumisringi. Kohale jõudes üllatas mind sealne loodus, kaunis! Mõtlesin veel hotelli jõudes, et teen väikse jalutuskäigu sealses linnas, kuid olin nii väsinud, et hoopis magasin õhtusöögini ja peale seda uuesti magama. Õigesti tegin, kuna pühapäeva hommikul tundsin puhanuna ja vaim oli ka valmis.
Ise olen ürpis sini-rohe-kollase kirju. Kolmapäeval kukkusin maastikuratta trennis päris kõvasti. Neljapäeval õnneks oli puhkepäev, reedel käisin maanteel, siis veel oli väga ebamugav kui rappuval teel sõitsin, laupäeval rajal oli veel natuke ebamugav, kuid teadsin et võistlusel on adrenaliin üleval, et ei tunne ebamugavust ega valu, kuid ettevaatlikum olin küll.
Peale finishit sain üle pika aja jälle potsikusse pissida, olin kutsutud antidopingu kontrolli. Nagu ikka läks aega enne kui pissihäda peale tuli, kui ka tuli, siis võttis ikka aega, et see 100 ml täis saada, ise mõtlesin samal ajal, et kindel on see, et kui sealt lahkun, siis esimene asi on vetsu minna, nii ka muidugi oli!
Peale poodiumit jälle autosse ja tagasi, oeh küll oleks tore püsikiirushoidiku ja konditsioneeriga 😀 kuid jõudsin kenasti tagasi koju.
Marfa, tulemus, Hispaania