Rõuge Samsung

Nädal algas kahe puhkepäevaga misjärel tegin kolm trenni MTBga (ajaliselt kokku 4h15min). Viimati sõitsin bikega Tallinna Samsungil ja peale seda ainult maanteel. Organismil üldiselt väga vahet ei ole, ainult possa tunnetus. Rõuge rada on alati teada tuntud raske olnud ja nädala jooksul sadanud vihmad tegid metsaalused päris poriseks. Esimesed 7 km oli kruus, misjärel pööras paremale metsa, kus ootasid ees korralikud mülkad. Vaikselt haudusin mõtteid, et just selle lõigu peal tuleb ees olla ja vajutada nii kus tuleb (just nii tegid Massa ja Tamkõrv, kes said vabalt oma trajektoori valida ja gaasi vajutada ja läinud nad olidki), aga valisin oma positsiooni väga valesti ja ei saanud enne pöörakut kuidagi ette, mille tulemusel pidin selle lõigu peal korralikult uisutama ja väänlema ning vaeva nägema, et ette välja jõuda. Not happy at all Lõigu alguses nägin, et Ainsil on rattaga probleem ning see ei olnud ka just kõige rõõmsam uudis.

Aga sain esimese otsa kätte, läksin ette, sõitsin ja siis tuli üks korralik tõus. Pinnas oli ikka päris libe ja suss käis korralikult ringi. Möödus Austa, kellele järgi ei suutnud minna. Sõitsime mingi 7-8se pundiga edasi ja ühel hetkel selgus, et oleme valesti pannud. Pundis oli ka Taavi, kes teadis, et kuskilt siit paremalt saab tagasi rajale. Õnneks olimegi päris kiirelt õige tee peal tagasi. Metsaalune oli kohati porine ja libe ning sõitsin Taavi taga. Ühel hetkel viskas Taavil ratta alt. Võtsin korraks hoo alla ning sõitsin rahulikumalt edasi ning ühel hetkel vaatasin, et kuidagi jubedalt venitakse ja vajutasin natuke gaasi. Täpselt ei teadnud mis possal Taavi on, aga lootsin, et ta sai kiirelt püsti tagasi ja grupiga liikuma ning saab äkki mõne hetke pundis tirri lasta ja vedama ei pea. Mingi hetk liitusid minuga Normunds ja Janari-Joel. Saime vaevalt 500m koos sõita, kui Normunds valesti sõitis ja meie kohe suure hooga mäest alla vurasime. Sõitsime kahekesi edasi, kuid ühel hetkel tuli punt siiski tagant järgi.

Üsna mitukümend kilomeetrit sõitsimegi selle grupiga koos. Sõitsin  pikalt pundi ees ja vahefinishis võtsin viimase punktikoha. Edasi oli pikalt erinevaid metsateid, singleid ning Haanja suusaradu. Peale suusaradu tundsin, et olukord ei ole just kõige parem ning jalg on üsna kehv. Kukkusin pundi keskele-lõppu ning kohati hakkas tekkima vahe ning siis sain jälle lähemale ja nii üsna mitu korda. Teadsin, et kohe kohe on tulemas ka kilomeeter, mis ei ole just kergemate killast ning tundsin, et sellise jalaga läheb seal raskeks. Vahepeal olin Taavi pundile kaotamas kuskil 5-10sek ning siis otsustasin, et proovin ikkagi seda kilomeetrit. Alustasin teravalt, panin hooga poriloigust läbi ning asusin võtma esimest tõusu. Tundsin, et sellise tempsiga ma kindlasti jätkata ei suuda ja võtsin hoo maha. Sõitsin mõne hetke ühe eesvõistleja tuules, möödusin lätakast ja Taavist ja siis üritasin sellise normaalse momendiga edasi veereda. Kilomeetri lõppedes tundsin, et midagi erilist ma seal korda ei suutnud saata. Järgneva asfalti lõigu jooksul sõin ära viimase geeli ning tõmbasin sisse viimased vedelikuvarud ja ka magneesiumi. Sõitsin oma tempoga edasi ning peagi sain kätte ka need mehed, kes vahepeal olid eest lipsanud.

Edasi oli päris palju singleid, üks korralik jooksukas (eelmine aasta tulime sealt alla) ning pori ja muda. Korra sai ka üks korralik pauk pandud. Pikivahet ei hoidnud ning eessõitja kukkus. Panin otsa ja siis omakorda meile sõideti otsa. Vahepeal oli meie pundist üks lätlane ära põgenenud ning suutis kuni lõpuni ette jääda. Järgnevatel lõikudel midagi erilist ei toimunud kuni viimase 4km juurde, kus hakkasid korralikud põksud ning esimesed poolteist tõusu pidin jooksma, sest rehv ei pidanud kohe üldse. Sigvard Kukk sai vahe sisse ning teda ma enam ka kätte ei saanud. Ise suutsin sellel lõigul Henno Puust ja Normundsist lahti saada ning lõpuks siis 6. koht. Arvestades seda, et sõit oli väga raske ning minek oli ikka üsna kehv, isegi kruusal inisesin ja seda tavaliselt ei juhtu, siis võib poodiumi viimase kohaga täna isegi rahul olla.  Lisaks üllatas mind kilomeetri tulemus, kus olin välja sõitnud kolmanda aja. Sõidu põhjal oli seda raske loota. Kuna kilomeetri arvestuses olen tegelikult liider, siis tuleb välja, et pean seda võistlust samuti tõsisemalt võtma ja mitte päris sirge jalaga neid lõike sõitma.

Tiimiarvestuses olime teised, aga olgem ausad, need kuradima Extremi vanakesed on sel aastal ikka sigatugevad. Samas pole meil õnnestunud veel ideaalset nädalavahetust teha, see tähendab seda, et tehnika peab vastu ja mehed saavad oma sõitu teha. Loodame, et see aeg on ees!

Statistika: 61km; 2h29min; 2500kcal; keskmine kiirus 24,5km/h; keskmine pulss 173, max 191.

Järgmine nädalavahetus: laupäev Team Rattapood Cup Valgas ja pühapäev Läti SEB Sigulda.

 

Nägudeni!