Viljandimaa tuul ehk SEC Mulgi etapp

Mulgi etappi olen alati oodanud. See on põhim. esimene võistlus vast alanud hooajal. Enne starti on muidugi uudistamist küllaga  – paljudel uued rattad ja varustus. Kõik on vaja ju ennem üle vaadata. Isegi sai sellest aastast taas kolitud diivani e. vedruvankri peale. Peab tunnistama, et kaks eelnevat proovisõitu ja ka tänane võistlus, andis vähemalt mulle kinnituse, et ka Eesti oludes on FS igati õigustatud valik ratturile, kes ei pelga vähest lisakaalu võrreldes HT’ga.
Tõlge : FS – esimese ja tagumise amordiga ratas. HT – ainult esimese amordiga ratas.
Võistlusest : Minu jaoks on SEC võistluste esimesed 10-15km. alati paras kannatamine. Kuidagi kiired tunduvad need stardid minu jaoks. Lohutasin end sellega, et alates 13km. läheb asi rahulikumaks ja täpselt nii oligi. Natuke tegi meele mustaks, et pidin kohe alguses (teine asfaldi tõus) korraks peatuma ja tagumise jooksu eksentriku kinni panema – puhas oma hooletus loomulikult ! Palju sellega muidugi aega ei läinud, aga rong oli päris pikk ja tihe, mis mööda läks.
Edasine kulges juba mõnusalt omas tempos. Peale Holstre suusaradasid tekkis meil kolmik : mina, Aivar Lipp ja Tanel Saamre. Läksin nendega kuni lõpuni. Viimastel kilomeetritel hakkasid jalad ikka korralikult tunda andma ja oli selge, et lõpu tegijat nende vastu minust ei ole. Kiikasin veel selja taha – no peaks ikka lõpuni suutma ära hoida selle vahe.
Joone ületasin 56 võistlejana.Kui mälu ei peta, siis siiani parim Mulgi tulemus on olnud 55. Nii et, võib igati rahule jääda.