Taça de Portugal XCM – Mortágua

See maraton läks suht-koht samamoodi nagu eelmise nädala oma. Et peale starti enam teisi naisi ei näinud ja nii jõudsingi esimesena finishisse.
Kohale sõitsin ise hommikul, kuna võistluspaik vaid 35 km kaugusel kodust, kuid seda mööda mägiteid, et ajaliselt tuli kuskil 50min sõitu. Ema on sõbrannaga hetkel siin puhkusel, et oli ka eestikeelset kaasaelamist.
Stardiboks oli teiste naiste taga, kuna esimest etappi ei sõitnud, kuid peale lintide ära tõmbamist, sain naiste esiritta, peale starti oli kohe sinka-vonka ja naised olid ühe ääre tühjaks jätnud, mulle sobis.
Stardist ära ja peale sinka-vonkat nägin, et ees ei ole naisi, sõitsin siis meeste tempos, tundus nagu mehed ei pannud täie hooga, kuidagi kerge oli seal istuda, no eks esimestel tõusudel ikka tõmmati pikaks kõik see rahvas, kuid leidsin endale head kaaslased ja andsin minna.mortagua
Rada oli täielikult erinev eelmise nädala omale, singlit vähe, singleid oli vist sama palju kui laia teed eelmisel nädalal ja vastupidi. Esimesed 50 km oli ka üpris veerev, et põntse oli, kuid mitte väga hulle. Sinnani oli mul ikka pidevalt kaaslasi, eks portugali maratonisarjas ka palju rohkem osavõtjaid, rahvast rohkem ka minu kiirusel sõitjaid. Umbes 55 km tuli naiste ja meeste raja eraldumine (naiste rada sõitsid ka kaks vanimat seeriorklassi mehi), sealt alates sõitsin põhimõtteliselt üksi, rada ikka palju rohkem loodis ja vahepeal ikka väga raske, ega ma vahet teiste naistega ei teadnud, siis ikka utsitasin end koguaeg tagant, kuna võita on ju magus 🙂
Päris palju oli tõusu lagedal, tundsin et päike korralikult kütab, jõin oma USWE koti tilgatuks, hea oli ka, et pudel rattal oli.
Finishis olin ajaga 3h35min, seljataga oli 76 km 2100 tõusumeetriga.
Tore oli raja äärest kuulda ka nimelist kaasaelamist:)
Hiljem aegu vaadates olin vägagi üllatunud, et järgmine naine kaotas pea 8 minutiga!
TULEMUSED