Taça de Portugal XCO – Belas, UCI C2

belas1Nädalavahetusel toimus Portugali xco karikasarja neljas etapp, kaks on veel ees ootamas, jätkan karikasarja liidrina! 🙂
Laupäeval Belases rajaga tutvudes oli ilm kuiv ja päikeseline. Raja esimeses pooles oli järske tõuse ja tehnilisi laskumisi. Ühel laskumisel oli kaks võimalust, kas otse pikast järsakust alla, isegi kuiva ilmaga oli raskusi enne lõpukurvi hoo vähendamisega, või sik-sakina alla. Põhimõtteliselt oli laskumine ´istudes´ tagarattal ja pidurid põhjas. Sealt läksin võistluse ajal esimesel ringil alla, kuid kui hakkas rohkem sadama, ei võtnud riski ja läksin teisest võimalusest, sik-sak laskumisest alla. Teine pool rajast oli üpris lauge kurvitamine mäenõlval lagedal niidul, mõnede kividega.
Pühapäeval võistluspaika saabudes korra piilus päike pilve tagant, jõudsin veel mõelda, et päike võtab küll kuumalt, kuid siis tulid pilved peale ja hakkas tibutama. Stardist sain hästi minema, peale asfaldi stardiringi võtsin Barbosa käest juhtimise üle ja jõudsin singliteni peale tõusu esimesena. Raja teises pooles läks brasiillanna oma teed, tema tempoga ma kaasa ei jõudnud minna. Esimese ringi lõpus möödus ka Lucia minust. Alates teisest ringist hakkas aina tugevamalt sadama, pinnas muutus saviseks ja libedaks. Mida ring edasi seda rohkem tekkis jooksulõike, isegi raja teises pooles, kus muidu ei olnud justkui midagi, siis nüüd savisel libedal rajal olid kõik kurvid ja kivid väga libedad. Kui teisel ringil ei olnud Lucia väga vaateulatuses, siis kolmandal hakkasin teda taas nägema, neljandal jõudsin järgi ja viiendal sõitsin/jooksin eest. Nautisin võistluspinget, seda tunnet, kus tean, et pean andma endast kõik, et säilitada teist kohta, kuid samas teades, et sellisel libedal rajal on nii kerge teha vigu ja kaotada aega. Finishisse jõudes olin oma sõiduga väga rahul!
Aitäh kõigile kaasaelajatele ja toetajatele!:)