Taça de Portugal XCO – Fundão

3274_maaris_meierKurja noh… aga mis teha, juhtub.. Lõppes päev tulemusega, mis ta lõppes, kuid kokkuvõttes olen nüüd Portugali xco karikasarja liider!(Tulemused said korda ja kõik punktid olemas, liider:))
Algas päev natuke varem kui muidu, kuna meie hotell oli võistluspaigast päris kaugel, siis pidime kõik minema hommikul esimeseks stardiks kohale.
Kuid muidu oli kõik tavalises rütmis, sõin õigel ajal, valmistusin ette palavaks päevaks, tarbides piisavalt vedelikku ja jahutades vahepeal lihaseid veega, mõnus tuuleiil oli, mis kohe palju jahedust tekitas märjal nahal. Enne soojendust ka salatileht krae vahele, soojendus ja starti!
Stardist just kõige paremini minema ei saanud, teine külg joonel vajus meile sisse ja jäin karpi. Kuid esimesel pikemal tõusul võtsin juhtimise üle. Ja järgmisel kiviklibusel tõusul tegin juba vahe sisse, teised võtsid jala välja ja vahe kasvas. Teisele ringile minnes oli juba korralik vahe.
Rajast ka (kuigi Fundao, siis võistlus oli teises kohas kui eelmine aasta), et see mulle laupäevasel vaatamisel nii väga ei meeldinud, kuid võistluspäeval ei olnudki nii halb. Kaks pikemat tõusu, üks laiem ja kõvema teega, teine järsk ja kiviklibune. Palju laskumisi singlil, ühel lõigul oli kive lihtsalt peale kallatud, nii umbes 10 cm diameetriga, sealt oli alati kuidagi kohmakas tulla. Samuti oli üks väike lõik kiviaeda ehitatud. Ja ringi lõpu poole enne tehnilise abi/ joogipunkti oli pikalt siledal edasi-tagasi lõike.
Teisel ringil peale tõuse peale seda lahtiste kivide laskumise lõpus oli üks drop ja tolmu-liiva sees leidis täpselt üks terav kivi mu tagakummi, tegi nii suure lõhe sisse (hiljem vaatasin korralik 2cm lõhe), et kummivedelik seda ära ei suutnud parandada, alguses proovisin ka vahtu panna, kuid see ebaõnnestus. Otsustasin joosta. Pikk maa oli tehnilise abi punkti, kus mu tagavarad ootasid. Oleks siis olnud vaid see alla mägi või kasvõi üles lõike, kuid see siledal tiirutamine võttis mult aega, kuna muidu ikka kas pidurdatakse või liigutakse aeglasemalt, et ma joostes nii palju aega ei kaotaks, aga läks nii.. Otsustasin, et see kolmanda kategooria võistlus ei ole ka minu head joosku väärt ja ei sõitnud tühja kummiga.
Kolmandal ringil tundsin lihaseid taastumas jooksust, neljandal-viiendal juba sõitsin rohkem enda moodi. Poodiumikohad oli edasi-tagasi lõigul viimasel ringil ka juba näha, kuid seekord ei sõitnud poodiumile.
Hea meel oli tõdeda, et ettevalmistus ja korralik vedelikutarbimine aitas mul palava päevaga toime tulla, ainuke kord kui tundsin, et võin ülekuumeneda oli siis kui jooksin, kuna siis tuult ei tekitanud, kuid sõites ei olnud kordagi jube tunne, oli palav, kuid kõik oli korras.
TULEMUSED