Taça de Portugal XCO – Marrazes (Leiria)

facebookCarmonaPhotografy1Täna neljas. Poodiumile sõitsid täna siis kaks poolakat ja hispaanlanna.
Rada laupäeva tutvumissõidul oli kuiv, selline kiire rada, paar sellist hästi järsku nõksu üles-alla, siis pikalt siledat kuid kurvilist ja laugelt üles-alla. Ehitatud oli kaks hüpekat, üks madal, teine natuke kõrgem, siis veel kiviaed ja palgiaed (nii nimetan siis ehitatud palkidest takistust). Kuival rajal ei olnud eriti midagi, mille pärast muret tunda.
Täna hommikul hotellist võistluspaika sõites hakkas tibutama ja taevas ühtlaselt hall. Olin vihmaga arvestanud juba nädala sees, kui vahetasin võistlusjooksudel tagumise kummi rocket roni vastu nagu ees, muidu thunder burt.
Stardi lähenedes hakkas tugevamalt sadama. Kolmanda ringi lõpus lausa ujusime vihmas, sellist padukat tuli.
Stardist sain väga hästi ära, esimene esimeses kurvis ja kuni single trackini välja. Esimeses järsus nõksus alla (siinkohal pean ma ära mainima esmakordse seiga, meeste eliit sõidul võeti see nõks välja, mulle see pähe ei mahtunud, et m e e s t e eliidi sõiduks võetakse midagi välja, mille läbisid nii naised kui enne meie starti veel veteranid…) kallistasin ma ühte puud, kuna rada kitsas, siis siiski jätkasin liidrina, kuna keegi mööda ei mahtunud. Kuid tundsin, et rütmi kaotasin. Järgmise puukallistusega juba kaotasin ka liidripositsiooni. Kuid võitlesin edasi ja esimese ringi lõpus mahtusime viiekesi kõik veel vaateulatusse.
Igatahes täna ma eriti enda minana rattal ei tundnud, vähemalt mitte esimesed kaks ja pool ringi neljast. Ehk oli see sellest, et tahtsin olla sama kiire kui kuival rajal olin eelmine päev, tahtmine liiga suur, või oli lihtsalt üks neist päevadest, kus lihtsalt ei lähe.
Peale puude kallistusi panin ka ühe korraliku nipli maha, kuid õnneks ise terve ja ratas ka sõidukorras, eks homme loen need kriimud üle nii endal kui ratal.
Nagu öeldud siis kaks viimast ringi sain juba võidusõitu nautida ja füüsis on hea, eks need seigad rattavalitsemisega lõid ka rütmi segi.facebookCarmonaPhotografy2
Peale natukest pahandamist endaga peale sõitu viskasin halvad mälestused ära, head jätsin alles ja kogemused panin pagasisse. Päeva lõpuks olen rahul oma võistlusnädalavahetusega!:)
Aitäh kõigile kaasaelajatele ja toetajatele!

Neile, kes on ikka jälginud mu tulevaid võistlusi, siis on näha, et väike muutus on toimunud. Ma ei lähe esimesele karikasarja etapile maanteel, tuli välja et see on vaid eraldistardisõit, tahtsin just malet minna mängima. Seega lähen hoopis veedan aega klubi presentatsioonil ja teen kaasa Minho regionaalmeisrivõistlustel.

Fotod : facebook CarmonaPhotografy, kõik tehtud selle esimese järsu nõksu peal, mis meestel ära jäeti.
TULEMUSED