Tõime Tallinna Sadama GP rajalt ca. 10kg. klaasikilde

Rahvusvahelise maastikurattavõistluse Tallinna Sadam GP`2010 organisaatorid korjasid 3. juulil toimuva võistluse rajaettevalmistuse käigus Nõmme Spordikeskuse ja Vana-Mustamäe hüppetorni ümbruse tervisespordiradadelt  enam kui 10 kg klaasikilde. Lisaks tõid korraldajad metsaradade puhastustööde käigus välja ka muud prahti (eterniiditükke, plastiktaarat, pudelikorke, süstlaid jne).

Tallinna Sadam GP`2010 võistlusraja pikkus on 6 km, sealjuures moodustab iga ringi tõusude summa kokku 170 meetrit, mis tähendab, et võistluse jooksul läbitakse  tippratturite eestvedamisel Nõmme Spordikeskuse ja Vana-Mustamäe ümbruses asuval tehnilisel rajal kokku 1200 tõusumeetrit.

Tallinna Sadam` GP 2010 maastikurattavõistlus on kinnitatud rahvusvahelise Jalgrattaliidu (UCI) võistluskalendris II-kategooria võistlusena. Kõrgetasemelisel võistlusel läheb stardinumbri 1 all rajale mitmekordne maailmameister ja maailmakarika võitja Christoph Sauser  (33, Šveits), samuti on koos teiste Eesti rattatippudega stardis ka valitsev Euroopa meister rattamaratonis Allan Oras. Põhisõidule eelneb Naiste eliitklassi võistlus, kus on samuti oodata rahvusvahelist taset ja tihedat konkurentsi. Maailmatasemel rajal saavad esimeses stardis võistluskogemuse ka need aktiivsed harrastusratturid, kes ei oma eliitratturi litsentsi.
Võistluse korraldaja Sulev Lipu sõnul on UCI reitinguvõistluse tähtsust Eesti rattaspordile raske ülehinnata. „Kodusel kõrgetasemelisel reitinguvõistlusel saavad meie ratturid koguda väärtuslikke reitingupunkte, mis on vajalikud Eesti ratturite pääsemiseks Olümpiamängudele ja tiitlivõistlustele. Koostöös Eesti- ja rahvusvahelise Jalgrattaliiduga on Pro Jalgratturite Klubil kindel eesmärk tõsta igal aastal võistluse kategooriat ning arendada Tallinna Sadam GP baasil välja 2014. aastal maastikurattakrossi Euroopa Meistrivõistlused Tallinnas“.

MTB Port of Tallinn 2010 esimene start antakse Nõmme Spordikeskuses 3. juulil kell 11:00. Meeste eliitklass stardib koos U23 võistlusklassi ratturitega samas kell 14:00. Võistluse start ja finiš asuvad Nõmme Spordikeskuses (Külmallika 15a). Kogu võistlusrada on hästi jälgitav ning atraktiivsed rajalõigud asuvad võistluskeskusest vaid mõnesaja meetri kaugusel.