Martteni blogi: Proteam treeninglaager Estepona – day 3-4

Teisipäev:

Kuna terve päeva sadas vihma, siis rattasõidust midagi välja ei tulnud. Joonasseikles küll kusagil Erki Kukega, said kenasti 27km kontosse ning hunnikuvihma kaela lisaks veel politsei eskorti kiirteelt koju tagasi. Meie Ristoga tegimekerge jooksu ja võimlemise ehk siis puhkasime eilsest mägede päevast ningvalmistusme homseks “flati” ringiks. Meisterdasime ühe korraliku ratturitoiduka lasnje näol. Tundub, et meil rohkem siin söögitegemise laager kui rattalaager.Igastahes homseks on vaim valmis ja jalg puhatud.

Kolmapäev:

Plaan oli teha täna vähe pikem ots. Seltskond oli ka päris suureks aetud – 17 tõsiselt hääletstatud ratturit. Kuna pikem ring ja distants siis mägedepojadteadsid rääkida, et täna tuleb suht “flat” ring, paar väikest põntsu on aga needsellised väga kerged. Alustasime siis ikka korraliku tempoga, tuul oli küll päristugevalt vastu aga kiirus alla 30 ne ikka ei kukkunud. Poole distantsi pealotsustati minig kerge paun juurde teha ja siis hakkas jant peale, tempo kerititõusul põhja ja ega siin enam midagi polnudki teha, kas ägised lõpus tõusu äravõi jääd maha ja surud vastu tuult üksinda – mõlemat pidi oleksid koomas.Muidugi selleks ajaks kui “kergele paunale” keerati olid juba osad sepad mahapudenenud tervislikel kaalutlustel. Ja ega see paun hull polnudki, lihtsaltvastumäge anti 30nega minna ja kui siis mägi ületatud sai, tuldi 60-70nega alla jaoh seda imet, veel paar “põntsu” ees ootamas. Lõpp oli küll juba tasase pinnasemoodi aga kiirust anti mõnuga 40+ .

Elamispaika jõudes tiksus 125km ette ja 3h45min, avg 33,2 km/h.Tõusumeetreid tuli 1000 – täitsa “flat” nagu mägedepojad ütlevad. Homme peakssiis mägede päev tulema (kui flat on 1000, mis siis mägede ring endast veelkujutab?) aga eks hommikul vaatab, mis ringi valime. See tänane treening olirohkem juba võistluse eest osadele, kuid tundub, et siin on kaks võimalust – kasmehed on lihtsalt nii kõvad või siis panevad täiega üle. Ise jääksime selle esimesevariandi juurde.

Tervitades,
Joonas, Risto, Martten