Võit Portugalis, Mêda UCI World Marathon Series võistlus (Liisa blogi)

Maanteelt otse bike selga. Peale Gracia Orlova UCI 2.2 tuuri tulin Portugali 4ndal mail ja sõit ise toimus 8dnal. Sain natuke harjuda rattaga aga ainut maanteel. Metsa ei tahtnud kuidagi minna kuna vihma kallas iga päev. Samuti oli ka väsimus tuurist ja reisimistest suur sees. Tiksusin maanteel ja mõtlesin, et täitsa jama mis teen. Tulin niikaugele maratoni sõitma ja enesetunne jube. Aga tagasiteed polnud ja starti läksin mõttega lihtsalt sõita.
Maratoni nimi on Meda100Marathon ja kui ma õigesti mäletan, siis on see teist aastat UCI World Marathon Series all.
Distants oli naistel 89,4 kmi ja profiililt selline:
Meda radaPildi pealt tundus juba, et tulemas oli raske sõit. Veel raskemaks tegi selle vihm. Rada oli väikseid jugasid täis ja mudane. Ratas vaevu veeres. Mäkke oli kõige raskem minna. Oleks siis olnud lauged tõusud aga ei, see pole ju huvitav. Koosolekul räägiti, et viimane 15 kmi on kõike raskemad. Õnneks ma ei teadnud sõidu ajal millal see hakkas. Garmin lõpetas suure vihma ja muda peale töötamise umbes 40 kmil. Kilomeetri märke rajal väga polnud. Ainult lõpus 3kmi silt ja 1,5 kmi silt. Aga tõusu järgi sai aru, et nüüd on see lõpu 15kmi. 75 kmi rasket sõitu selja taga ja siis tuleb alles kõige raskem osa. See oli eneseületus lihtsalt.
Sõidu alguses läksin naistest ette ja püsisin terve sõidu ees. Proovisin mitte mõelda nende peale, et teeksin ikka oma sõitu. Kuna enesetunne polnud kõige parem ja ennast kulutada vales kohas polnud mõistlik. Tõusudel ja kurvides nägin paari naist natuke tagapool. Aga umbes 30 kmil olin üksi ja nii lõpuni. Sõidu ajal mulle vahesid ei öeldud. Sõitsin teadmatuses lõpuni. Ja kuna mul Garmin ka jooksis kokku, siis ei teadnud ma aega, distantsi, palju lõpuni, millal tõus hakkab jne. Omamoodi huvitav oli. Oi kus ma olin õnnelik kui nägin silti, et 3 kmi ainult lõpuni. Täitsa ulme tundus. Mis siis, et see oli mäkke ja mitte laugelt. Leidsin siis veel viimased jõuvarud kusagilt ja inisesin lõpuni, arvates, et keegi tuleb tagant. Lõpuks oli teise kohaga vahe 15 minutit. Hea, et ei teadnud seda. Oleksin lõpus muidu rahulikult võtnud. Ajaks tuli 5h ja minu esimene UCI World Marathon Series võit.

Liisa maratonil

Poodium maraton