Wattbike V etapi

Seekord  koosneb võistlus kahest 4km sõidust. Samasugune etapp toimus ka eelmisel Wattbike hooajal. Esimene 4km sõidetakse aja peale ning etapi punktide peale – see tähendab, et esimesest sõidust koostatakse pingerida aegade põhjal ja jagatakse vastavalt sellele etapi punkte. Teine sõit on viitstardi süsteemina, kus kõige esimesena saab lähte uue moodustatud grupi kõige nõrgema aja välja sõitnud sportlane ja seejärel vastavalt eelsõitude põhjal sõidetud aegade põhjal järgmised sportlased. Eelsõitude ja finaalsõitude grupid ei ole samadUued grupid koostatakse kahe sõidu vahel!
Et vältimaks eelsõitudes nö “viilimist” et finaalsõitudes edu suurendada on mõningad asjaolud mida oleks tarvis teada ja muud infot päeva kohta:

 1. 1. Eelsõitude grupid koostatakse kohtunike poolt, et need oleks võimalikult võrdsed(eelmiste sõitude põhjal). Eelregistreerimesel valitud aeg arvesse seekord ei lähe. Koostatud grupid lähvad üles reedel www.proklubi.ee lehele.
  .
 2. 2. Eelsõitude vahed on umbes 15 min, kuid proovime kiiremini gruppe läbi lasta, et aega kokku hoida. Et kõik sujuks võiks enne oma starti ikka varem kohal olla.
  .
 3. 3. Et vältida rahulikult eelsõitude läbimist(et hiljem finaalsõidus suuremat eelist saada) on plaanis lubada finallsõitudesse kõik peale ome grupi viimane finiseeruja.
  .
 4. 4. Samas iga eelsõidu (kõikidele stardigruppidele) kolmele esimesele on auhinnad!
  .
 5. 5. Peale viimast eelsõitu (lõpeb umbes ~13) räägime veidi juttu ja tutvustan Wattbike programmi ning vastan programmi ja sarja puudutavatele küsimustele.
  .
 6. 6. Finaalsõitudes osalemine ei ole kohustuslik, et ei pea seda ootama, kuid samas soovitatav kuna jagame iga sõidu võitjale korraliku auhinna. Mitte finaalsõitudest osalemisest teada anda sektretärile peale oma eelsõitu.
  .
 7. 7. Finaalsõit kujutab endast viitstardi süsteemis sõitu. Uues koostatud grupis kõige nõrgema ajaga(välja sõidetud eelsõitudes) sõitja saab esimesena stardi ja seejärel saavad lähte vastavalt aegade põhja järgmised sportlased kuni uues grupis parima aja välja sõitnud sportlaseni.Küsimuste korral igasugune tagasiside on oodatud.
  .
  Parimatega,
  Priit Prous
 8. 5652 152