Wattbike viimane etapp ja Eesti-Soome maavõistlus


Kevade lähenedes peeti maha viimased mõõduvõtmised Wattbike siseratastel. Möödunud nädalavahetusel toimusid võistlused mõlemal päeval. Laupäeval, 12. märtsil peeti viimane Wattbike Tallinna MV sarja viimane osavõistlus, milleks oli 10 km ajasõit. Päeva parima aja sõitis välja Tartust kohale tulnud Tauno Koort ajaga 12:41,25, kellele järgnesid Kert Martma ja Jüri Ellen. Naistes oli päeva kiireim konkurentsitult Viktoria Randalainen ajaga 14:31,16. Viimase etapiga järel selgitati välja ka iga vanuseklassi parimad. Kuuest peetud etapist läks arvesse neli parimat tulemust. Meeste põhiklassis oli juba enne viimast etappi võidu kindlustanud Priit Prous, kellele järgnesid Kert Martma ja Ravshan Balgabaev. Naiste põhiklassi arvestuses viis võidu koju Viktoria Randalainen, kellele järgnesid Liisi Rist ja Maaris Meier. Absoluutarvestuses enim punkte kogusid nelja parima etapi peale M seenior 2 vanuseklassi kaks parimat Aivar Jürgenson ja Tauno Koort, vanuseklassis kolmas oli Aivar Vaus.

Teiste vanuseklasside kolm parimat:

N 18
1. Piret Lauk
2. Anette Raie

N seenior

1. Jaanika Rist
2. Anne Menert
3. Anu Otsus

M 16

1. Ekke-Kaur Vosman
2. Keijo Kalm
3. Kristo Enn Vaga

M 18

1. Raimo Johanson
2. Kevin Kaldma
3. Sander Randver

M seenior 3

1. Indrek Otsus
2. Aivar Noormets
3. Aleksandr Tilba

M seenior 4

1. Ülo Tõnav
2. Anatoli Männi

Pühapäeval, 13. märtsil toimus aga esmakordselt Eesti-Soome maavõistlus Wattbike siseratastel. Mõõduvõtmiseks seekord lahte ületama ei pidanud, üksteisel hoiti silma peal hoopis interneti abiga. Noortele oli distantsiks 5 km ja vanematele 10 km. Osavõtjaskond oli noorte arvestuses kesine. Ainsad esindajad Eesti poolt olid M 14 vanuseklassis Kristo Enn Vaga ja N 18 vanuseklassis Anette Raie, kes olid ühtlasi vanuseklassi ainsad ka kahe riigi peale. Teistes vanuseklassides oli konkurents tihedam. Eestile tõi ainukese vanuseklassi võidu Indrek Otsus, kes sõitis välja parima aja M seenior 3 vanuseklassis. Eestile teised kohad tõid Ervin Korts-Laur M põhiklassis ja Viktoria Randalainen N põhiklassis. Kõikide sõitude kohta leiab pingeread kodulehelt www.proklubi.ee

Wattbike võistlussari läheb suvepuhkusele ja jätkab oma kolmanda hooajaga juba selle aasta sügisel. Et võistlussarja veelgi paremaks muuta, on plaanis sisse viia mõned muudatused, millest põhiline on teha noortele eraldi pingerida parimate autasustamine igal etapil. Uuel hooajal ootame osalema taas kõiki vanu ja uusi sõpru.

VI etapi tulemused……..Koondtulemused……..FIN-EST maavõistluse tulemused