5ª Maratona BTT Raid do Facho – Maaris esimene

Maaris_portugalis_esimene_2014Laupäeval jõudsime pärastlõunaks Viana do Castelosse.

Uduvihm igal pool. Tiimi presentatsiooniks olid peaaegu kõik kohale tulnud. Läksime ratastele, tegime paar tiiru linna peal fotograafile ja siis natuke veel ka sõitu, et järgmiseks päevaks valmistuda. Ronisime ka Santa Luzia kiriku juurde, kuid udus oli nähtavus umbes 10 m ehk et seda kena vaadet ja uhket kirikut ma ei näinudki.
Peale sõitu käisime ka ilma ratasteta pilte tegemas, pildilt on näha et ilus sini-must-valge on puudu, minu riided ei olnud veel tootjal valmis.
Pühapäeval sõitsime Vianast mööda külateid 40 minuti kaugusele, Roriz külakesse. Auto aknast oli juba näha, et kivipuudust siinkandis ei ole, vanad kiviaiad looklesid nii teede kui aiamaade ääres.
Maratoni rada oli raske, samas väga kihvt, selline xco raja moodi, millesse ka natuke laia rada sisse oli hakitud. Hästi palju kivi ja parajalt muda. Stardist minnes enam teisi naisi ei näinud, nautisin pingutamist ja rada, samas peale 2h hakkasin tasakesi juba finishit ootama, gaasi ka järele ei andnud, kuna tahtsin kiiremini lõpetada. Päris väss ikka peale seda 3h40min 60km ja 1815 tõusumeetrit.
TULEMUSED