Aegviidu saunas püherdamas

Sel aastal on juba traditsiooniks saanud, et enne igat võistlust, mis nii + – 2h, joon ära ühe Vytautase 1,5L mineraalvee. No päris kõike küll mitte, ca. 200-300ml. jääb alles, mis on täpselt paras koju sõites ära juua. Hetkel vähemalt tundub, et see nagu teeb olukorra terve võidusõidu vältel paremaks. Varasematel aastatel aeg-ajalt ikka maadlesin krampidega, kuid sel aastal pole neid kordagi veel olnud. Jah, ega hooaeg on veel noor kah.

Kõrvemaale sättisime end seekord suht vara, sest lastesõidud hakkasid juba 10:30. Rometi start oli 10:45. Tegime paar prooviringi ja lugesin sõnad peale, et kohe ei maksaks paugutama hakata. Teinegi ring vaja vastu pidada. Kokkuvõttes tuli pojale tubli 8. koht.

Enda sõit oli seekord ikka üks äparduste jada, aga tulemusele need kuidagi ei mõjunud. Võib isegi arvata, et see pikale viskamine andis hoopis viha juurde. Juhtus see kusagil 20-25km. vahel. Istusin tihedalt Griša tuules ja järsku viskas tal tagumise ratta laksust vasakule rööpasse. Minul läks aga kehvemini ja rööpasse sain ka esimese ratta ja külili maandumine käis hetkega. Õnneks, et tagant keegi otsa ei tulnud. Esko hiljem mainis, et sai minust õnnega pooleks ilma intsidendita mööda. Kui püsti sain, siis esimene asi mida tundsin, oli küünarnukk – kiire ülevaade näitas, et lihtsalt kerge riiviga üle käidud. Põlve alune tuikas samuti – sealne vaade oli juba kehvem… Päris korralik lõikehaav. Kuna jalad olid üsnagi sopased, siis ega ikka täpselt aru ei saanud, kui sügav ja kui pikk. Tundus selline, 2cm. pikk. Ratas oli OK ja ronisin peale. Krt, kui Hoogerland (2012 TdF okastraati kukkumine) sai edasi sõidetud, mis siis mul peaks häda olema ! Esimesed 5km. olid veidi vaevalised. Motti andis sel hetkel juurde see, et punt, kellega koos sõitsin, selle 5km. jooksul eest ära ei saanud – pikematel sirgetel ikka nägin. Üks hetk oli kogu see pikali viskamine meelest läinud, ca. 18km. enne lõppu pundis tagasi, 3km. enne lõppu Jarmo Nikolai ja Lauri Malsroosiga ka väikse vahe sisse teinud ning finišis ma olingi. 30km. paiku suutsin veel pudeli kah maha pillata. Aga see juba tühi-tähi.

Õhtul Mustamäel siis 4 õmblust ja võis päeva paari õllega edukalt õhtusse lasta !