Elion Estonian Cup rattamaratonide sari ootab rekordilist osavõttu


Eesti suurima rattamaratonide sarja Elion Estonian Cup üheteistkümnenda hooaja avastart antakse 7. mail Rõuges. Soodushinnaga registreerimine kestab kuni 21. aprillini. Korraldajad prognoosivad osalejate rekordit.

Võrreldes varasemate aastatega on Elion Estonian Cup rattamaratonide sarja eteppide järjekorras toimunud olulisi muutusi. Esimene võistlus toimub tänavu Rõuges maikuu esimesel laupäeval ning võistlussarja traditsiooniline avaetapp Mulgi Rattamaraton, lõpetab tänavu septembris Elion Estonian Cup üheteistkümnenda hooaja. Kaheksast Elion Estonian Cup osavõistlusest viis toimuvad sel aastal laupäeval ning kolm etappi pühapäeval.

Koos põhisõiduga, milleks on vähemalt 50 km pikkune maratonidistants, kuuluvad iga etapi koosseisu ka 30-35 km pikkune Axa poolmaraton ning Jänksi lastesõidud seitsmes erinevas vanuseklassis. Läbi suve Eestimaa erinevais paigus toimuvatele rattamaratonidele ootavad korraldajad tuhandeid rattasõpru. Sarja peakorraldaja Allar Tõnissaare sõnul sündis maratonidesarja osalejaterekord 2010. aastal Mulgi Rattamaratonil, kus osales kokku 2146 ratturit. Keskmiselt võttis möödunud aastal sarja igast etapist osa 1744 inimest. „Usme, et see number jätkab tõusu ning jõuab tänavu 2000 ratturini iga etapi kohta,“ prognoosis Allar Tõnissaar.

Elion Estonian Cup sarivõistluse kohapunktide arvestus toimub nii Maratoni-, Poolmaratoni- ning alates käesolevast aastast ka lastesõitude distantsil. Lisaks selgitatakse välja parim võistkond ja aktiivseim rattur. Maratonidistantsil toimub auhinnaline arvestus viies vanuseklassis meeste arvestuses ning kahes vanuseklassis naiste arvestuses. Poolmaratoni distantsil on meeste arvestuses neli- ja naiste arvestuses kolm vanuseklassi.

Individuaalses üldarvestuses läheb nii maratoni kui poolmaratoni distantsil sarja kokkuvõtliku paremusjärjestuse selgitamisel arvesse kuus etappi (liidetakse kuue parima etapi kohapunktid). Võistkondlik punktiarvestus toimub eraldi nii meeskondade kui naiskondade vahel, sealjuures võivad võistkondade liikmed osaleda nii Maratoni kui Poolmaratoni distantsil. Võistkondlikusse arvestusesse lähevad kõigilt etappidelt võistkonna nelja parima ratturi kohapunktid. Nagu ka varasematel aastatel kuulub ühte võistkonda neli kuni kaheksa liiget.

Elion Estonian Cup auhinnafond moodustab kokku 33’060 eurot.

Sarja ametlik lehekülg internetis asub aadressil www.estoniancup.ee, mille vahendusel toimub registreerimine rattamaratonidesarjas osalemiseks. Nimetatud veebilehel on üleval Elion Estonian Cup võistlussarja 2011. aasta juhend, samas on kättesaadav kogu rattamaratonide sarja puudutav info, samuti pildigaleriid ja tulemused.

Eelregistreerimisel kogu sarjaks on stardimaks maratonidistantsile on 15 eurot etapi kohta ning lühemale poolmaratonile 12 eurot etapi kohta. Noortele ratturitele, vanuses 16-18 eluaastat on registreerimistasud etapi kohta 4-5 eurot soodsamad. Lastesõidud on osalejatele tasuta.

Soodushinnaga eelregistreerimine kestab kuni 21. aprillini. „Soovitame kõigil rattasõpradel aegsasti registreerida, sest pärast 21. aprilli hakkavad stardimaksud järk-järgult tõusma ning võistluspaigas registreerides tuleb stardinumbri eest tasuda märksa rohkem,“ informeerivad korraldajad. Peakorraldaja Allar Tõnissaar lisab, et Elion Estonian Cup stardimaks sisaldab muuhulgas toetust Eesti rattaspordi järelkasvu toetuseks. Sel aastal läheb 0,8 eurot iga osaleja stardimaksust Lennart Rooti Fondi, mille vahendusel 2010. aastal jagati noortele rattasportlastele toetusi enam kui 3000 euro ulatuses.

Kõigi Elion Estonian Cup põhisõitude start antakse kell 12:00. AXA Poolmaratoni ja Jänksi lastesõitude stardiajad on fikseeritud iga etapi juhendis täiendavalt.

Elion Estonian Cup’2011 kalender:

1. etapp 07. mai (laupäev) Rõuge Rattamaraton

2. etapp 22. mai (pühapäev) Fuji XI Rakke Rattamaraton

3. etapp 11. juuni (laupäev) 4. Kalevipoja Rattamaraton

4. etapp 10. juuli (pühapäev) 14. Tallinna Rattamaraton

5. etapp 23. juuli (laupäev) 11. Elva Rattamaraton

6. etapp 14. august (pühapäev) 12. Jõulumäe Rattamaraton

7. etapp 27. august (laupäev) 12. Otepää Rattamaraton

8. etapp 10. september (laupäev) 11. Mulgi Rattamaraton

Tuhandeid rattasõpru ühendav üle-eestiline sariüritus ei saa teoks ilma heade toetajate ning koostööpartneriteta. Alates 2004. aastast kannab suurim Eesti rattamaratonide sari peasponsori Elion nime. Elioni juhatuse esimehe Valdur Laidi sõnul propageerib ettevõte sporti ja tervislikke eluviise nii Elioni töötajate seas kui ka Eestis laiemalt. „See on suur rõõm, et Elion Estonian Cup on iga aastaga aina rahvarikkam üritus. Loodame, et nii meie kliendid, koostööpartnerid kui ka teised spordihuvilised leiavad sel aastal oma tee maratoniradadele,“ lisas Laid.

Elion on Eesti suurim telekommunikatsiooni- ja IT-ettevõte. Terviklike kodu- ja ärikommunikatsioonilahenduste loojana on Elionist saanud eelistatuim kõneside, Interneti püsiühenduse, digitaaltelevisiooni ja tehnikakaupade pakkuja Eestis. Elion on suurim digiTV pakkuja Eestis, kelle klientideks on ligi 130 000 majapidamist üle Eesti. Elionile kuulub Eesti populaarseim otsimootor NETI, ilmaportaal ilmataat.ee, e-raamatute- ja muusikapood digikogu.ee

Sarja suurtoetajad on AXA, Maag Piimatööstus, Arctic ja Premium7 ning sponsorid ja koostööpartnerid: SIS, Vudila, Fixus, A&T Sport, Shimano, ProShop.ee ja Sportland.

Eesti suurimat rahvaspordiürituse korraldamist toetab läbi Hasartmängu Nõukogu ning Eesti Kultuurkapitali ka Eesti riik. Lisaks omavalitsused ja paljud piirkondlikud ettevõtted.

Elion Estonian Cup sarja peakorraldaja on MTÜ Pro Jalgratturite Klubi.

Kohtumiseni stardis!

Lisainfo:
Allar Tõnissaar
Elion Estonian Cup peakorraldaja

Tel: 50 14 427

E-mail: info@proklubi.ee

www.estoniancup.ee