Elva SEC

3/4 Samsungi etappidest on sõidetud ja seis eriti hull ei olegi. Kohad etappidelt: 8 (rehvi purunemine),5,6,6,5,4 ja kokkuvõttes tähendab see hetkel 3. positsiooni. Üldarvestuses võib veel muutusi tulla, sest 8st etapist läheb 6 paremat arvesse. Suure tõenäosusega ma Kalevipoja SEC-il ei stardi, mis tähendab, et pean Jõulumäel hea tulemuse tegema ja vähemalt 8nda koha kindlasti üle sõitma.

DSC_0068

Elva rada oli teada tuntud kiire ja ka kuiv. Üks otsustav koht on alati olnud parempööre kruusalt metsa, mis viib krossirajale. Soojenduse ajal vaatasime välja mis seisus kruus on, kus on treppis  ja millal peaks ette tulema. Alguses hoidsin ennast pundi keskele ja kruusale jõudes üritasin tõmmata vasakule äärde. Tuul oli vastu ja eriti hea seal polnud, kuid ühel hetkel sõitis kõrvale Priit ja võtsin tema sappa ning sain ilusasti ette otsa välja. Lõpuks kiirendasin veel ja sisenesin sellesse pudelikaela esimesena. Metsa osa sõitsin ees ja kui jõudsime põllule siis lendas mööda punane Bianchi, mida taltsutamas Erki Püta Pütsep. Püta tõmbas rivi korralikult pikaks ja krossirajale jõudes olime juba õige väikese pundiga.Untitled-2

Hiljem liitusid meiega ka Raido Kodanipork alias Kodar ja Allan Oras. Kuskil 2-3 km enne vahekat otsustas kiirendada Püta. Metsas sõitsin mina ees ja teadsin et kohe tuleb üks tõus ja peale seda kruusakas. Vaikselt juba tundsin kuidas minu rattas sõitja muutub rahutumaks ja valmistub paugutama. Ja siis ta läks. Suutsin sappa istuda ja tõusu ära kannatada, kuid kruusa alguses jäin maha. Umbes sarnane stsenaarium on olnud ka varem Lätis, kui esialgse tõmbamise kannatan ära, siis saan kangi ja umbes 20. sekundilise taastumisega olen uuesti normis. Siit tuleb oma õppetunnid võtta ja mõelda, mis teha oleks vaja. Igatahes selleks hetkeks oli Püta läinud, talle sai sappa veel Austa, mööda tuisaks minust ka Ains, kes hõikas veel, et mis nüüd, sest ilmselgelt oli see ennist kirjeldatud ärakukkumine nii järsk ja mööda läks ka veel lätlane Preimanis. Sõitsin edasi Taavi, Massa, Kodara ja Orasega. Kuna meil oli ees Ains, siis enamiku töö jätsime viimase kolme mehe kanda. Mingi hetk saime kätte Ainsi ja lätlase ja tulime selle pundiga päris viimaste kilomeetriteni. Kuskil 4-5km enne lõppu olnud tõusul saime Massaga kahekesi väikese vahe sisse, kuid järgneval liivasel nukil mul teravust enam polnud ja Massa läks oma teed. Viimasel kilomeetril olime viiekesi ja Ains otsustas mind aidata ning vedas hetkeni kui otsustava kurvini oli 50 meetrit. Mina lõpuks siis 4s, Ains 7s, väikese vahega Taavi 9s. Tiimi viimasene mehena tõi punktid koju Oliver ja meeskondlik võit oligi kotis!!

Pühapäeval üritame Filtri meeskondliku arvestuse ka kinni lüüa ja peale seda põrutan tuhatnelja Lahtisse, et järgmisel päeval Eesti koondisega Balti Keti velotuuril startida. Kui aega saan, siis üritan igast tuuri päevast mõne rea kirjutada.

Iff