EMV grupisõidus

Tervitus,

Möödunud laupäeval liikus tõsisem rattarahvas juba hommikul kella 10ks Viimsisse, et startida EMV grupisõidus. Ees ootas 14 12.5km-st ringi, kokku siis 175km. Rajaga olin varasemalt mitmeid kordi tutvunud ja midagi rasket seal ei olnud. Esimene pool kergelt tõusev, teine pool kergelt langev.  Stardis olid kõik Eesti profiratturid, Prantsusmaal võistlevad amatöörid ja ka kodune koorekiht.

Eestikate puhul on enamasti olnud nii, et esimeste ringidega sõidab mingi kamp mehi eest ära ja keegi neid kätte enam ei saagi. Profid on öelnud, et tuleb nendest parasiitidest kiiresti lahti saada. Ise olen viimased 3 a õige mineku alati maha maganud ja sel aastal olin eriti valvas. Algus oligi aktiivne nagu arvata võis: keegi ründas vasakust äärest, siis paremast äärest, siis saadi nad kätte ja pandi kohe kontra jne, ühesõnaga pidev tõmblemine. Ise jälgisin peamiselt seda, et kui peaks ründama mõni korralik sõidumees või kui ette hakkab tekkima juba suurem punt.

Sõidu käigus kujunes välja üks koht, kus enamik rünnakuid tehti ja punti pikaks venitati – selline kergelt tõsev ja küljetuulega rajalõik. Varasematest väikestest äraminekutest rääkimata, toimus otsustav rünnak 4. ringil. Just selle sama varasemalt mainitud koha peal kiirendas Taaramäe ning mingi hetk olimegi 8 mehega eest ära saanud. Kõik olid tugevad sõidumehed ja seega tekkis hea tunne, et see võibki olla õige minek. Nii oligi!

Alguses oli raske nagu ikka, pingutatakse korralikult, et vahe ikka kasvaks ja keegi tagant järgi ei saaks. Mingist hetkest alates oli aga juba suhteliselt hea seal sõita.  Nii me siis kulgesime  kui ühel hetkel 4. ringil, jällegi selle sama koha peal, ründas Taaramäe. Suhteliselt kiirelt sai talle saba peale Risto Raid. Siis oli väike vahe ja Timmo Jeret, Mihkel Räim ning mina. Tundus, et nendel meestel sel hetkel seda purakat ei olnud ja sõitsin liiderduole järgi. Meiega liitus ka Silver Schultz. Suurfavoriit Alo Jakin kukkus (Taaramäe rünnaku ajal sattus kontakti eesoleva sõitja rattaga, ise sain väga napilt sealt mööda).

Kuna Silveril oli liider (Alo) taga, siis tema praktiliselt tööd ei teinud, käis küll kiirelt eest läbi, aga põhilise tegime ära kolmekesi. Kuna Alo oli meid jälitamas, siis pideme ikka korralikult gaasi andma. Põhimõtteliselt sõitsime sama kiirelt nagu varasemalt 8 mehega.

Viimasel ringil ründas Taaramäe (jällegi sama koha peal). Kätte saada oli teda väga raske ja pigem tuli hakata mõtlema sellele, kuidas Ristost ja Silverist lahti saada. Päris lõpu peale ma medalite saatust ei tahtnud jätta, sest ei olnud kindel, et suudan need kaks tugevat sõidumeest alistada. Proovisin korra 1km enne lõppu aga sellest ei tulnud midagi ja siis uuesti 250. meetri pealt. Lõpuks siis sai Silver minust napilt jagu ja veel napimalt suutsin alistada Risto. Tasuks 3. koht, millega jään kindlasti rahule, sest ei ole häbi kaotada sellistele meestele.

EMV finish

 

Võrreldes enda treenitust ja nende treenitust ning enda võistluskogemusi ja nende omi, siis tuleb rahul olla. Muidugi hakkasin pärast tagantjärgi mõtlema, et mida oleks saanud teisiti teha jne, aga oli mis oli. Poodium tuli ära ja sõit oli ilus, seega super. Tänud ka Joonasele, kes oli nõus laenama oma ratta jookse, mis kindlasti aitasid seda tulemust paremini realiseerida!

Statistika:  distants 175km; aeg 3h57min; keskmine kiirus 44,3km/h; energiakulu 3011kcal; keskmine pulss 161 l/m; max pulss 192 l/m; keskmine cadence 88 rpm