EMV III etapp kriteeriumis Kuressaares

18. mai pühiti Kuressaare 1,4km pikkuselt ringilt viimane tolm ja telliti tõeliselt palav suveilm. Polnud ka jahutavat tuult, mis oleks võistlejatele veidigi leevendust pakkunud. Rajaprofiil ise sile nagu pannkook. Polnud ka lamavaid politseinikke!

Nissan Thule ProTeamist oli loomulikult kohal Markku Ainsalu, kel oli vaja sarja üldarvestuses esikoha tiitlit kaitsta. Linnaringi sai sõita tervelt 27 ringi. Orienteeruvalt 13 ringi paiku sai Markku Ainsalu Peeter Tarvisega ka eest ära. Viimane ei pidanud aga Markku tempole vastu ja vajus kuskil 9 ringi enne lõppu ära. Üle finišijoone tuli esimesena Markku Ainsalu (Nissan Thule ProTeam), teisena Indulis Beckmanis, kolmandana Peeter Tarvis, mõlemad Rietumu Delfin Teamist. Markku korjas üheksast punkte andvast finišist tervelt neli ja kogus sedasi etapilt koguni 28 punkti.