Estonian Cup Viljandi, Filter TT Jüri, Filter MNT Kuusalu

Mulgi

Mai esimesel nädalavahetusel algas järjekordne Estonian Cup`i hooaeg. Üsna kindlalt oli ette teada, et ilmaolud pole just ideaalsed ning võistluspäeval ootaski meid 4-5c sooja ja kohatised vihmahood. Külma vastu aitab põhjalik soojendus ning võistluse käigus hakkas tegelikult isegi palav (keha toodab tõsise pingutuse juures lihtsalt nii palju soojust).

MTB võistlusteks on mul samuti kasutada uus sõiduvahend – Merida. Merida 2014 Võistlusrehviks oli all Maxxis Aspen, mis tundub olevat selline all-round kombo ning sobib paljudesse tingimustesse.

Sõit algas ülimalt aktiivselt ja tunnistan, et plaan kohe algul rünnata oli tegelikult peas juba mitu päeva. Enne munakivi laskumist tahtsin võimalikult ees olla ja alla järve äärde jõudes „panna“. Laskumisel panin hooga alla, nii mõnedki sõitjad proovisid kuskilt äärest minna, kuid amordiga võis vabalt hooga alla lasta. Alla jõudes panin gaasi põhja ning minuga liitus ka Aksel Nõmmela. Nüüd tuli võtta veel viimane tõus, et siis lõplikult minema saada. Tõusu peal kordagi taha ei vaadanud ning lihtsalt panin nii palju kui jõudsin. Üles jõudes olin päris tühi ning mõtlesin, et siia ma jäängi ja üritus on ebaõnnestunud. Kuid siis, just õigel hetkel tuli Silver Schultz, kes korraliku käigu peale pani ning see sundis ka mind ennast veelkord sadulast tõusma. Läks õnneks ning pääsesime minema. Enne Siniallikut oli meie vahe pundiga juba 1.40 ning sellest oleks  piisanud, et lõpuni ette jääda. Metsas tegin aga ühes 90. kraadises kurvis väga lolli vea, kukkusin ning kaotasin koheselt 10 sekundit. Edasine rajaprofiil oli küllaltki raske ning olles kukkumisest veel kergelt tuim, kaotasin aega aina juurde. Uuesti asfaltile jõudes oli minu ja Silveri vahe juba 30. sekundit ja teadsin, et teda kinni püüda saab olema suhteliselt raske. Andsin endast kõik, kuid vahe ainult kasvas. Nüüd oli eesmärk võimalikult kaua vastu pidada ja tagaajajad kaugel hoida.

Holstre-Polli radadel oli kuulda kuidas saatetsikkel mulle lähemale ja lähemale jõuab ning ühes sellega ka „hundikari“. Siiski sain vahekast 2. koha punktid kätte. Järgneval lõigul kuni kiirenduskilomeetrini oli tagant tulijaid juba näha ning teadsin, et üsna pea mind alla ka neelatakse. Võtsin kiirenduslõigust veel nii palju kui sees oli ning endalegi üllatuseks sõitsin ainult 2 sekundit aeglasemalt kui Massa. Edasine teekond kuni lõpuni oli paras kannatamine, sest olin tõeliselt tühi. Viimati olin nii tühi 2008. a Kalevipoja rattamaratonil, kui tegemist oli veel Nissan MTB sarja võistlusega. Seal sain samasuguse „haamri“. Õnneks oli sõidus ka midagi positiivset, sest suutsime tiimiga võtta meeskondliku võidu!

Filter

Enne hooaja algust tekkis mõte, et võiks proovida ka Filter TT sarjas võistlemist ning teoks see saigi. Panime koos Priiduga rattad joonele Jüris ning tõime võidu koju. Minu enesetunne oli superhea, kuid kindlasti polnud ma päris värske kuna Mulgi nv-sest oli kerge väsimus veel sees. Paarissõidu detailide kohta võite lugeda Priidu enda blogist mis asub siin.

Järgmine start oli Filter MNT sarja Kuusalu etapp. Nagu ikka 3 ringi ja üks normaalne tõus, kus saab elu põnevamaks teha. Vahepeal üritati ka küljetuule lõikudel midagi korraldada, kuid ise olin alati selleks valmis ning samas jooksis asi lõpuks ikkagi kokku. Teisel ringil tõmbasin tõusu peal hoo üles ning tipus olles lisasid teised mehed veel kiirust juurde ning ära me saimegi. Seltskond tegi kenasti koostööd ja olin üsna veendunud, et võitja tuleb meie hulgast. Viimasel ringil hakkas korralik paugutamine ning taktikaline vangerdamine, kus Peloton oma kolme mehega suutis asja kõige paremini lahendada ja võidu koju tuua. Meil oli Markku päris lähedal hea tulemus saavutamisele, kuid kahjuks püüti ta napid 30-40m enne joont kinni. Endas sel päeval sprinterivõimeid ei leidnud ning lõpetasin sõidu 8ndana. Tiimi tulemusega kindlasti rahule ei saa jääda, sest peapundi eesotsas meie mehi polnud.

Näeme Aegviidus!