Fuji XI Rakke Rattamaraton

59km. 555 tõusumeetrit, Emumäe „ründamine“ igast küljst, toidupunktides jook pudelitest – jah, see on Rakke etapp. Selle aastane rada oli saanud mõningad muudatused, mis niigi heale ja palju kiidetud rajale ainult vürtsi juurde andsid. Pika, maratoni distantsil sai tulemuse kirja 1077 võistlejat ning lühikesel 374. Lisaks veel lastesõitudel osalejad (198), kokku 1649 rattasõpra !

Ülekaaluka võidu võttis Erki Pütsep aka Püta Alpha Baltic/Unitymarathons.com  tiimist, kel kulus selleks aega 2:01:17. Teisene ületas finišijoone Allan Oras Rietumu-Delfin  tiimist ajaga 2:03:49 , ning kolmandana Caspar Austa Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubist ajaga 2:03:50 Naistest oli kiireim Kristel Koort Investment Agency- Jõhvi tiimist ajaga 2:30:44
Meie klubil oli seekord rattajumalaga mingi kana kitkuda ? Kõik algas juba võistlusele eelneval päeval, kui Madis sõbrale appi minnes (rattaga) õnnetult kukkus ja rangluu murdis. Priit sai rattal keti nii õnnetult esimeste hammakate vahele kinni, et pidi tegema ääretult pika pit-stopi, mis võttis tal igasuguse võimaluse võidelda võistluse kiireimatega. Jarmo ja Taavi maadlesid hingamisprobleemidega. Viimane küll sai „kompressori“ nii 15-20km. enne lõppu toimima ja tegi enda kohta tugeva 4- sõidu, Jarmo aga tõstis poolele distansil käed püsti, kui sai aru, et klubile temast enam punkti toojat pole. Allani õigeaegselt starti saamine on jätkuvalt probleemne ! Seekord läks küll suht-koht hästi, sest ei veerenud mitte viimasena üle stardijoona nagu Rõuges, vaid sisenes viimaste (kui mitte täitsa viimasena) kolmandasse stardikoridori. Tähendas see seda, et sõitu alustas sisuliselt ilma soojenduseta ja üritas kohe kõvasti kohti parandada. Kahjuks aga tõmbas esimeste kilomeetrite kõva pingutusega jala “töntsiks” ja hiljem enam vajalikku teravust ei jagunud.Tiimide arvestuses tuli meil tänu kõige sellele leppida 7. kohaga. Team liikmete tulemused eraldi: