*-*

Tere spordihuvilised,

Uus hooaeg on täistuuridel käima tõmmatud ja teen väikese kokkuvõtte seni toimunust.

Hawaii Express Estonian Cup

Sõidetud kolm etappi. Üldine seis okei. Midagi erilist ei ole õnnestunud korda saata, kuid totaalselt feilinud ka ei ole. Senistest sõitudest on meeldinud kõige rohkem Kalevipoja maraton, kuigi enesetunne just eriti hea polnud. Tunnetan kerget väsimust, mis väljendub teravuse puudusena. Üldine minek on okei, kuid värskust napib. Selle lahenduseks teen tuleval nädalal paar puhkepäeva ja kerged trennid. Kalevipoja sõit kulges ise nii, et kuni vahekani olime 6. koos, siis tehti kerge kiirendus ning sisuliselt sileda tee peal jäime koos Ainsiga sealt maha. Edasi sõitsime kahekesi koos, paarsada meetrit eespool liider kvartett ning tagapool järgmised jälitajad. Laiuse tõusul jäin üksinda ning järgmised 10km võitlesin endaga. Lõpuks 5.

Filter MNT sari

Sõidetud kaks etappi. Mõlemal korral olen liidritega minema saanud. Sõidud on iseloomult olnud suhteliselt sarnased: üsna kiirelt on ette moodustunud normaalne seltskond, kes oskab, tahab ja jõuab sõita ning mõlemal korral on tulnud grupifinish. Loomulikult on viimastel kilomeetritel käinud korralik sõda, sest võit on ikkagi kõige magusam, kuid kellelgi pole õnnestunud minema saada. Hetkel siis selles sarjas samuti stabiilne TOP6 positsioon.

Filter TT sari

Kuuest etapist on pooled sõidetud ning kõik need ka võidetud. Sarjas osalemise eesmärk ei ole see, et saaks kellelegi koti pähe tõmmata ja öelda, et mina olen võidumees. Eelkõige on see mõnus väljakutse enda jaoks. Siin tunnen, et lisaks tavalistele Garmini funktsionaalsustele (kiirus, distants, pulss) võiks näha ka võimsusenumbreid, mis annaksid tõelise pildi enda võimetest, kuid hetkel kahjuks see võimalus puudub. Igal etapil võistlen eelkõige iseendaga, ei vahi konkurente, ei mõtle ilma peale jne. Viimasel etapil nt. startisin vahetult peale tugevat vihmasadu ning puhkumas oli ka korralik tuul, mis nii mõnegi mehe rajalt minema pühkis. Mõnus on näha statistikat, mis ütleb sulle, et keskmine kiirus 46+ ning keskmine pulss 180+. See lisab motivatsiooni edasisteks treeninguteks ja võistlusteks.

Tartu Rattaralli

Minu jaoks valitseb Tartu Rattarallil omamoodi õhustik. Alati on seal kõik tegijad kohal, ka need kes muidu maanteel ei võistle või need kes muidu igapäevaselt Prantsusmaal on harjutamas. Sõit on tavapärasest pikem, raskem ja saab ka üleüldiselt rohkem tähelepanu. See kõik lisab atraktiivsust ning tõstab sportlaste võidutahet ning selle tulemusel on kõik tavalisest rohkem äksi täis. Võistluse käigus tuleb ära tabada õige minek. See ei ole just kõige lihtsam, sest üritajaid on palju. Tihtipeale tuleb raisata tohutult energiat, et just see õige minek ära tunda ning teinekord õnnestub see esimesel katsel. Sõiduvõlu ongi selles, et kunagi ei tea…Sel korral õnnestus mul jällegi kenasti õigel ajal õiges kohas olla. Sõit ise kujunes väga raskeks, ütleks isegi, et senise hooaja kõige raskem võistlus. Koguaeg tuli tööd teha, puhkehetki praktiliselt polnud. Kuni viimaste kilomeetriteni keegi isegi ei üritanud soolorünnakut teha ja lõpp jäi jällegi sprindi peale. Ise olin ikka suhteliselt käginas ja lõpuks siis 7.

 

 

 

Bye!