II

Kalendri järgi on talv läbi, aga kui välja vaadata, siis tundub asi teine. Näitks 1. aprillil sadas Valga kandis korraliku lund, temperatuur oli miinuses ja rattaga sõitmisest polnud juttugi. Tänaseks päevaks olen siiski juba esimesed kilomeetrid kirja saanud ja mõne pikema sõidugi teinud (täna sai ~4h veeretud, keskmine kiirus 30km/h, keskmine temperatuur +4c).

Esimese rattatrenni  tegin eelmisel reedel (29. märts) ehk siis praktiliselt kuu enne esimest starti. Eks näis kas olen veel konkurentsivõimeline. Esimeste trennide pealt ütleks, et tunne on täitsa tip-top, aga eks võistlus on ikkagi teine asi.

Treeningkoormus on võrreldes eelmise kahe aastaga ~100h-ga miiinuses, kilometraažist pole mõtet rääkidagi. See-eest jõusaali osakaal oli kõvasti suurem kui muidu ja plaanis on treeninguid jätkata ka kevadel ja suvel. Veebruaris läbitud koormustest näitas seda, et kõik on korras ning erinevad parameetrid olid kohati paremad kohati natukene kehvemad, kuid üldiselt normis. Siiski valmistas jällegi peavalu verepilt, mis pole üldsegi selline nagu korralikul sportlasel olema peaks ja seda juba aastast aastasse. Söön väga korralikult ja olen tarbinud erinevaid vereloome tegevust toetavaid preparaate, aga ei midagi. Sel korral siis määrati uus ravi, kuid täna tehtud vereanalüüs midagi head jällegi ei olnud. Näitajad on isegi kehvemaks läinud. Hemoglobiin on 132, mis on alla meeste normi ja sama seis oli ka mõne teise näitajaga.

Alates eelmisest talvest on mind vaevanud üks vigastus- jooksmisega kaasneb sääreluu ümbruses valu. Viimati käisin jooksmas ~3 nädalat tagasi ja sellest ajast saadik on valu olnud jube. Otsustasin asjas lõpuks selguse saada ja uurisin võimalusi ortopeedi vastuvõtule saada. Viljar Kannimäe kaudu sain Dr Leho Ripsi vastuvõtule, kes sai kohe aru, et tegemist on luuümbrisepõletikuga. Ühesõnaga tulemus on see, et jooksmine on minu jaoks kategooriliselt keelatud, vähemalt aastaks-kaheks ja see eriti rõõmustav uudis ei ole. Kiiret ravi sellele ei ole ja ka kirurgiline sekkumine ei anna garantiid, et põletikust lahti saab.

Esimene võistlus saab tõenäoliselt olema Läti SEB sarja etapp, kus käisin ka 2011ndal aastal. Rada on kiire, kuid kuna lund on veel palju, siis tõenäoliselt saab olema üsnagi mudane. Loodan, et lähimal ajal saab Rademarist uued püssid ka kätte (TREK) ja edasi on ise tugev vaja olla.

Jõudu kilomeetrite kogumisel ja trennis näeme!