Kuusalu Filter ja Läti SEB I etapp

Läbi ongi see tihe nädalavahetus, kus sai kahel korral võidu sõidetud ja rohkelt kilomeetreid mõõdetud (autoga ).

Laupäeval olime stardis Kuusalus, kus toimus selle hooaja esimene Filtri etapp. Teada oli, et rada on suhteliselt kerge ning ühe väikese tõusuga ja kui tuult ei ole, siis on veel eriti lihtne. Meie esmane eesmärk oli see, et igas minekus oleks mees sees ja nii ka alati oli.  Esimesel ringil lasti ära 4-meheline punt, kus meie omadest oli sees Esko. Mingi hetk oli vahe 15-20sek nendega, aga siiski võeti nad uuesti kinni. Teadsin, et varsti varsti tuleb see ainuke mäeke, kus võiks natukenegi punti lõhkuda ja kui keegi seal tõmmata ei taha, siis tõmban ise, aga siiski leidus mehi, kes olid valmis samuti gaasi andma. Tõusu keskel kiirendas hilisem võitja Puhm, kelle tuules Tombak ja mina kolmandal possal. Nii anti kuni tõusu lõpuni välja. Kiire pilk seljataha ja ikka tundus punt suhteliselt suur, kuigi oli juba pikaks veninud. Siis anti teist korda korralikult gaasi ja eest me ära olimegi. Kokku sai meid ~11 meest ja tööd tehti suhteliselt üksmeelselt. Alguses oli ikka aeg-ajalt näha, kuidas peapunt meid meeleheitlikult püüda üritas, aga siiski olime tugevamad ja suutsime vahet kasvatada ja kui olime 2.min vahe saanud, siis teadsin, et enam meid kätte ei saada, sest sõit on liiga lühike ja ees on normaalsed sõidumehed. Edasi hakkasin mõtlema lõpu peale, et kus mis toimub ja arvasin, et suure tõenäosusega jääb asi suhteliselt viimastele kilomeetritele, sest tõusu peal rünnata oleks liiga vara ja päris lõpufinishile jätta ei tahaks seda asja. Umbes 6-7km enne lõppu hakkas paugutamine pihta, kord siit äärest, kord sealt äärest, kui lõpuks sai eest Alamaa. Mingi hetk pani Ains (M.Ainsalu) litri ja ühines Alamaaga, kellega koos üritati lõpuni minna. Kahjuks saadi Ains kuskil 600-700m enne lõppu kätte ja oli selge, et asi jääb siiski sprindi peale, mis mulle väga ei sobi, kuid ometi suutsin madalama poodiumikoha ära hõivata. Taktikaliselt oleksin võinud natukene paremini käituda mõne koha peal, aga üldjoontes võib hooaja esimesele maanteevõistlusele plussi kirja panna. Kaks mees TOP10 ja tiimiarvestuse võit.

Sõidu statisitika: distants 88km, keskmine kiirus 43,4km/h, 1800kcal, keskmine pulss 164l/m, max pulss 195l/m (sellist max pulssi nägin viimati julgelt vähemalt 1,5a tagasi, kui mitte rohkemgi).

Sõitsime auto tuules kerge kerimisega Tallinna tagasi ~1h ja õhtuks liikusime Tartusse, et järgneval päeval naabrite lätlaste juurde võidu kihutama minna.

Pühapäev- Läti SEB I Etapp Cesis-Valmiera 61km. Stardis 5 ruudulist (Mina, Markku, Risto, Allan, Rivo)X-süsteemi alusel startisime viimasest koridorist ja nii mõnigi huvitava riietuse ja varustusega seltsimees võis vähemalt stardis meile oma selga näidata. Teada oli, et rada on kiire, sest olin siin varem võistelnud, aga et see sõit nii kiire oli, seda ei osanud keegi oodata. Võitja keskmine kiirus  ~34km/h ja kes oli võitja…..AINS!! Alguses oli pikalt allamäge asfaltit, siis kruusa, siis jälle asfalt, siis jälle kruus, natukene metsavahet ja liiva ja siis jälle kruus kruus kruus ning viimasel 15-20km vaheldumisi kruus ja mets, mis oli üldjoontes samuti väga kiire. Kuskil poole maa peal või isegi varem pani minema Kodanipork alias Kodar (stardis oli üldse palju eestlasi ning kõik välja arvatud meie, sõitsid Läti tiimide esinduses) ja mõni hetk hiljem liitus temaga Ains. Pundis keegi lillegi liigutada ei soovinud ja see oli vesi liiderduo veskitele. Rietumul ja ZZK-l oli pundis kahe tiimi peale kokku peaaegu 10 meest, aga ikkagi nad tööd ei suutnud teha. Hiljem küll Rietumu vaheldumisi proovis, aga midagi sellest välja ei tulnud ja seega võis loota, et kui midagi tehnilist seal ees ei juhtu, siis eestlased võtavad võidu ära. Seega lõpuks siis Ains panigi sõidu kinni ning mina lõpetasin 14ndal-15ndal kohal, selles samas pundis, kes sõitis kolmanda koha peale. Üldiselt oli enesetunne normaalne, aga erksust ja värskust ei olnud ning seega olin lõpus suht kets 🙂 (tulemused–> http://velo.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=369:seb-mtb-2013-1-posma-rezultati&catid=111&Itemid=435&lang=lv     …esimene fail )

Loodan, et Rivo paneb ka mingi aeg oma mõtted siia kirja ning mainib mõne sõna ka tänasest võidumehest, kes rahuliku südame ja külma närviga 1h enne starti ratta juppideks võttis ja hiljem selle sama relvaga teistele tuule alla tegi!

Jõudu Teile!