Fondi idee ja ajalugu

Mägirattasarja Estonian Cup’i korraldajad, Pro Jalgratturite Klubi ning 2002. aastal traagiliselt hukkunud noore ratturi Lennart Rooti vanemad Andres ja Külli Root asutasid fondi, millest laekuv raha läheb noorratturite toetamiseks.

Loodud fondi eesmärk on toetada ja tõsta laste ning noorte jalgrattaharrastuse kvaliteeti. Toetused suunatakse eelkõige nendele noorsportlastele ja organisatsioonidele, kellel seda kõige rohkem vaja oleks, kuid kuhu sponsorraha on väga raske leida.

MTÜ nimeks sai Lennart Rooti nimeline noorte rattasportlaste toetamise ühing. 2002. aasta märtsis traagiliselt hukkunud Root oli 2000. aasta Baltic Cup’i nimelise mägiratturite sarja võitja. Lennart Root alustas oma ratturikarjääri alles 16-aastaselt, kuid suutis juba kolm aastat hiljem kerkida Eesti mägirattaspordi eliiti, mille krooniks oli Baltic Cup’i sarja võit. Noormehe võimetest andis märku ka fakt, et ta kuulus Kayaba tiimi koos tolleaegse Eesti nimekaima mägiratturi Sigvard Kukega, kes oli ühtlasi ka noormehe mentor ja sparringupartner.
Iga rattasõber, kes on osalenud vähemalt korra Estonian Cup rattamaratonide sarjas, on andnud oma panuse Eesti noorte rattaspordi arengusse. Kõigi etappide korraldajad on kandnud 10 krooni iga põhisõidu lõpetanud osaleja kohta MTÜ Lennart Rooti nimelise noorte rattasportlaste toetamise ühingu arvele ja kogutud rahaga on teotatud noori Eesti rattasportlasi. Tegevuse algusest alates ulatub ühingu poolt eraldatud toetuste kogusumma poole miljoni kroonini.