Otepääl littimas

L11107628:00 – Kaido Kriisa ratas samuti katusele ja meie ekipaaž alustas teekonda Tehvandi suusakeskuse juurde, kus toimus SEC maastikurattasarja V etapp. Menüüs 63km. Eelmistel aastatel on rada alati lühem olnud. Sel aastal siis lootsime, et ehk pikkuse juurde lisamisega on juurde tulnud mõned ägedamad maasikuratta elemendid. Olgu etteruttavalt öeldud, et esimese kolme keskmine kiirus tuli ca. 31,5km/h ja keskmise 30km/h juures olid ka kusagil 50 kohtade peal lõpetajad. Ehk siis, rada oli kiire, väga kiire. Finiši poole tuldi väiksemate gruppidega, mitte üksikult – annab see veelkord kinnitust, et sõit oli oma olemuselt sarnane pigem maanteesõidule.

Nagu ikka, ca. 3h. enne starti alustasin 1,5l. Vytautase joomist ja ca. 30min. enne starti oli see pudel peaaegu tühi. Sõidu peale otsustasin seekord minna ainult 1 suurema (ca. 700ml.) pudeliga.Kuskilt midagi juurde ei võtnud ja puudu ei jäänud – jagus täpselt. Kuna mulle üldiselt ühtlane kiire andmine ei sobi, siis geele võtsin seekord ühe rohkem kaasa – 3 SiS geeli. Need läksid kaubaks kusagil ca. 23km., 38km. ja 49km. peal. Kusagil sõidu esimese kolmandiku peale sain mingi heina jäänus taha kasseti vahele ja ei saanud seetõttu kõige väiksemat tagumist hammakat kasutada. Korra küll läks kadents väga kiireks, kui tuli ca. 55km/h sees hoida, aga õnneks kestis see ca. 500m. ja kannatas ära.

Muidu sõiduja tulemusega igati rahul. Hea, et lubatud 26 kraadi sooja ja pilvitut taevast ei tulnud, vaid hoidis võistluse ajal alla 20 kraadist jasompus ilma – mulle vähemalt see variant sobib paremini.