Pilootprojektina käivitumas Eesti Maastikurattareiting

Tegemist on läbi hooaja muutuva atraktiivse edetabeliga, kus on võistlustelt kogutud punktide alusel pingereas Eesti parimad maastikuratturid. Punkte kogutakse erinevatelt reitingu kalendrisse kuuluvatelt Eesti maastikurattavõistlustelt. Võistlused jagunevad vastavalt auhinnafondile kolme erinevasse kategooriasse. Kuna tegemist on reitingu käivitamise aastaga, siis täieneb nimetatud kalender hooaja jooksul pidevalt ning selle kohta on võimalik jooksvat informatsiooni leida www.rattareiting.ee/voistlused lehelt. Tänaseks on enda kuulumist reitingukalendrisse kinnitanud kõik Elion Estonian Cup osavõistlused ja Team Rattapood Cup.

Eesti Maastikureitingu jooksev edetabel koostatakse eraldi nii meeste kui naiste absoluutklasside arvestuses. Eraldi tuuakse välja parimad U23 vanuseklassi ratturid, kellede vahel läheb jagamisele osa Lennart Rooti nimelisse noorte rattasportlaste toetamise fondi kogunenud rahast. Nimetatud fondi toetusrahad on peamiselt kogunenud Elion Estonian Cup osavõistlustelt. Loomulikult on ratturitel võimalik kõigilt Elion Estonian Cup osavõistlustelt ka reitingupunkte koguda. Lisaks Elion Estonian Cup osavõistlustele on enda kuulumist reitingukalendrisse kinnitanud ka Team Rattapood Cup sarivõistlus. Mõlema sarivõistluse esimesed etapid toimuvad juba eelseisval nädalavahetusel.

Sportlastel on tänu reitingutabeli seisule võimalus ennast hooaja vältel pidevalt teiste ratturitega võrrelda ning endale tulevikuks üha uusi ja ambitsioonikamaid eesmärke seada. Lisaks toob kõrge koht reitingutabelis kaasa preemia. Juba sellel aastal on U23 vanuseklasside auhinnafond tänu Lennart Rooti fondi toetavale panusele üsnagi muljetavaldav. U23 on tähelepanu all just seetõttu, et tegemist on ühe rattaspordis enim tuge vajava vanuseklassiga siirdumaks noorte hulgast elukutseliste leeri.

Reitingutabeli kuulõpu seis avaldatakse hiljemalt iga järgneva kuu viiendaks kuupäevaks, mis toob tabeli seisu läbi hooaja muudatusi ning põnevust. Hooaja lõpus fikseeritakse ja avaldatakse kokkuvõttev reitingutabeli seis ning ühtlasi tunnustatakse parimaid.

Hetkel käivad rattareitingule nimisponsori otsingud ja kõik pakkumised on oodatud. Nimisponsori leidmisel suureneb ka absoluutarvstuse preemiafond.


Põhjalikuma informatsiooni leiate
www.rattareiting.ee

29.04.2010

Allan Aulik
Pro Jalgratturite Klubi