Prokad Rõuge Elion Estonian Cup’l

Selle aasta esimene Elion Estonian Cup ei toimunud mitte traditsiooniliselt Viljandi radadel, vaid hoopis Rõuge sektori kuppelmaastikul. Pikale veninud talv sundis etapi peakorraldaja Ivar Tupp’e välja mõtlema “plaan B” ! Nii mõnedki maasikad tuli kahjuks välja jätta. Aga asemele…asemele tulid tõusumeetrid 🙂 53 kilomeetri kohta kogunes tervelt 800 tõusumeetrit. Sellist numbrit EEC ajalugu ei mäleta. Spetsiaalselt oli veel tellitud suht-koht tugev tuul, mis siledatel lõikudel, nagu kord ja kohus,  otse vastu puhus.
Aga kuidas läks ? Võidu noppis vanameister Massa ajaga 2:00:26, teiseks tuli Caspar Austa ajaga 2:00:30 ja kolmas Kristofers Racenajs ajaga 2:00:32 Olgu veel vahemärkusena öeldud, et sõidu alguse poole  oli ca. 1min. ja 40sek. eest ära saanud Püta, kuid kahjuks eksis tsikliga rajajulgestaja õigelt teelt ja Püta. kes tema järgi sõitis,  tuli teha ca. 7-8km. pikkune “haak”. Selle juures saavutada veel 21. koht – respect !!!

Aga kuidas läks meie omadel ? Jarmol oli ilmselt järgmisel päeval toimuva jooksumaratoni osas mingid tunded – vajutas viimasel tõusul keti puruks ja näitas rattakingadega joostes sellist kiirust et…Tulemuseks aukartust äratav 46 koht.
Allan Auliku rajale saamisega olid samuti mingit sorti “viperused”. Viimaste seas ta igaljuhul stardijoone ületas. Kui nüüd antaks eraldi auhind kõige rohkem kohti parandanud sõitjale, siis oleks see pärg Allani kaelas. Tagant otsast 129 kohale platseeruda on igati korralik saavutus.
Maaris oli meil lausa müüdipurustaja ! Räägivad ju kõik, et FS ratas on EEC sarjas üks paras pidur. Aga võta näpust. Maaris lajatas oma värske FS’ga igati korraliku tulemuse – 64. !  Olles loomulikult kiireim naine tänasel etapil.