Proloog ja kaks päeva seljataga


Esimene etapp peale proloogi oli velotuuri pikim etapp Vilniusest Panevezisesse ja täis aktiivset sõitu äraminekute näol, kuid etapivõit otsustati siiski grupifinišis.

Nissan ProShop Teami liikmed olid kogu võistluse aktiivsed ja kaasas kõigis äraminekutes. Viimane neist püüti kinni vaid mõni kilomeeter enne finišit.

Ühte võistkonna liiget (Peeter Pruusi) tabas ebaõnn ka kummipurunemise näol,  kui ta linnaringidel pundiga vahe sisse oli teinud ja etapi võidu poole rühkis.

Tulemuseks see, et kõik Nissan ProShop Teami ratturid lõpetasid peagrupis ja olime peale seda võistkondlikult 14-ndal kohal.

Teine etapp toimus mõõduka küljetuulega Panevezisest Siauliaisse. Juba üsna sõidu alguses lagunes peagrupp paljudeks tükkideks ja Nissan ProShop Teami sõitjaid jagus õnneks siiski vaid suurimasse peagruppi ja kaks meest ka liidergruppi. Kuna etapp oli pikk, siis toimus veel üsna palju gruppide jagunemisi ja ühinemisi ning etapil saavutasime võistkondlikult seitsmenda koha. Sama kohta hoiame ka koondarvestuses, olles parim Eesti võistkond.

Etapi parima koha sõitis välja Ivo Suur olles 13. ja tõustes velotuuri arvestuses tugevale 16-ndale kohale. Hea sõidu tegid ka kõik teised võistkonna liikmed

13. Ivo Suur
40. Markku Ainsalu
41. Siim-Erik Alamaa
75. Peeter Pruus
76. Riivo Schumann
77. Siim Jalakas

Täpsem info velotuuri kohta: www.balticchaintour.com