Saaremaa velotuuri avaetapi võitis Korts-Laur

Ervin Korts-Laur

15, juuni Tartus alanud Saaremaa velotuuri esimese etapi, milleks oli 19 kilomeetri pikkune eraldistardist sõit, võitis ootuspäraselt Ervin Korts-Laur.

Sel tuuril CC Superior/Hansabussi meeskonda esindaval Korts-Lauril kulus 19 kilomeetri läbimiseks 25.30. Teise aja sõitis välja CFC Spordiklubi esindaja Gert Jõeäär, kes sai kirja 25.51 ning sama meeskonna liider Jaan Kirsipuu oli 25.52-ga kolmas.

Neljanda aja sõitis välja Alo Jakin (CC Superior/Hansabuss, 25.57).

„Minule oligi eesmärgiks eraldistart ära võita, sest see on minu trumpala,“ rääkis Ervin Korts-Laur võistluse ametlikul kodulehel. „Mul on väga hea meel, et see õnnestus. 20-sekundiline edu Gerti ees on täiesti korralik. Stardis ei olnud ma üldse kindel, kui hästi ma sõidan, aga kui edu teada sain, siis võib öelda, et super ja enamat oleks raske tahta.“

Samas Korts-Laur kahtleb, kas talle esimese etapiga sissesõidetud 20-sekundilisest edust piisab ka üldvõiduks. „Ma pean kollast särki kaitsma, aga see tähendab, et kedagi ei või eest ära lasta ja seepärast on kõik lahtine. Oleks boonus, kui see mul õnnestuks, kuid grupisõit võib väga palju muuta. Ma ei oska ennast seal niihästi realiseerida,“ tõdes 53. Saaremaa velotuuri liider.

Korts-Lauri sõnul on Hansabuss/Mixteamil kõik väga kõvad ratturid ja temale isiklikult pole liidrikoht väga tähtis. „Mul on väga hea meel kui Tanel Kangert või Erki Pütsep saab üldvõidu,“ oli ta valmis meeskonnakaaslaste edule kaasa aitama.

Tulemused : rattaprofid.com lehel

16, juuni on Saaremaa velotuuril kavas etapp Tartu-Viljandi.