Samsungi finaal ja EMV

Samsungi hooaeg ongi läbi, viimased pingutused tuli teha Jõulumäel. Sõit oli minu jaoks selle hooaja üks raskemaid. Enne starti oli enesetunne suhteliselt okei, aga sõit oli siiski paras kannatamine. Olin terve nädal korralikult nohutanud ja trenni sain teha vaid loetud korrad, kuid viimaste trennide põhjal oli olukord suht okei. Sõidu esimene pool kulges hästi, olin kenasti esimeste seas ja tunne oli rahuldav. Enne vahekat aga tundsin, et konditsioon on halvenenud ja teine pool saab olema raske. Viimased 30. kilomeetrit sõitsin koos Helmet Tamkõrvaga. 30 sekundit eespool oli Ains ja meist 30. sekundi kaugusel olid järgmised konkurendid.  See tähendas, et puhata ei saanud ning ka eksimusi ei saanud endale lubada. Rada iseenesest oli väga äge ning tahaks trenni tempos seda nautida.PILT_083

4 kilomeetrit enne lõppu sai meid kätte Henno Puu, kuid poodiumile jõudsime siiski mina ja Helmet, Helmet esimesena. Olin ikka päris kutu. Hooaja kokkuvõttes 4. koht, mis antud olukorras oli ka maksimum. Tiimiga tuli ka võit ära ja kokkuvõttes kindel teine. Arvan, et praeguse treenituse ja hooajaeelse ettevalmistusega oli antud tulemus minu jaoks kindlasti positiivne, tegelikkuses ju läbi aegade parim koht kokkuvõttes. Et paremaks saada ja veel kõrgemate kohtade eest võidelda, oleks vaja treeningutes muudatusi teha, asjad korralikult üle vaadata ja siis tegutseda, aga selleks on vaja leida rohkem motivatsiooni ja aega.

Pühapäeval oli teatekrossi võistlus, kus igal mehel oli vaja läbida kaks 4,9km. ringi. Esimese ringi viimasel 2. kilomeetril sõitsin pooltühja rehviga, aga õnneks sain lõpuni. Järgmiseks vahetuseks andis Joonas enda ratta tagumise jooksu, mis sobis ideaalselt. Kõik mehed tegid korralikud vahetused ja minul jäi asi ainult ära vormistada. Võit oli taskus!

15. septembril tuleb joonele asuda Otepääl, kus stardib Tartu Rattamaraton! Äge äge äge 🙂