Teisipäevak Rakveres, Palermo XCO

Paar aastat tagasi käisin seal – äge rada oli. Aga, rajameistrid on vahepeal kõvasti, kõvasti vaeva näinud ja valmis saanud Eesti parima XCO rajaga, kus ma elus sõitnud olen ! Ringi pikkus ca. 4,8km. (võitja aeg ringi kohta täpselt 20min.) Sinna oli mahutatud tervelt 4 laskumist, kus sai valida lihtsama ja äkilisema vahel. Lisaks veel kaks või kolm laskumist, kus olid hoiatavad nooled. Ning veel ports (vist mingi 3-4) alla tulekut, kus olid samuti ideaaltingimused pikali viskamiseks. Loomulikult oli nende laskumiste võtmiseks ennem vaja ülespoole ronida. Ümber puude kruttimised ja muud tasakaalu harjutused. Sai ka veidi heinamaal logistada, isegi 15m. asfalti ja 10m. kruusateed oli.

Prooviringil õnnestus oma lollusest pikali käia. Natuke läks õnnetult, sest selja alla jäi mingi armatuurraua latt ja selg andis tunda kogu sõidu. Pärast seda oli nagu võdin sees ja puterdasin igalpool. Ehk siis, võtsin rahulikult ja natusin täiel rinnal Rakvere parimaid palasid.

Kui siiani oli ainult Maardu külje alla olev Kroodi rada, kuhu ikka tagasi minna tahan, siis nüüd on selles nimekirjas ka Rakvere Palermo rada !