Tõusud ja mõõnad

Tere lugejad!

Viimati sai kirjutatud enne Haapsalu Filtrit. Seal oli väga igav sõit. Ring on lihtne ja sile ning puudus ka tuul, mis oleks asja põnevamaks

Haapsalu-finisteinud. Alpha Baltic tegi pool päeva tööd nagu Tabasalus. Ivo oli väga aktiivne, kuid tuleb tõdeda et valimatult paugutada pole ka mõtet. Lõpus, kui õige minek oli, polnud meie mehi sees. Vahetult enne seda minekut olin Oliveriga ühes atrõõvis, et oli järgmiste kord atrõõvi hüpata. Pärast oli Teami meestel soov järgi tõmmata. No viie mehega püüda viit meest ja teades, et taga istub ligi 200 pealine punt on enesetapp. Meil on eesmärk meeskondlik võit ja boonusena võtta igalt etapilt poodiumi koht. Seega finišeerisime pundis. Kuigi Alpha Baltic tõmbs praktiliselt vahe kinni, et ainult Jõeäär jäi ette. Meie parim oli oodatult Ivo. Peale seda läksin Hiiumaale puhkama.

Haapsalust praamile minnes võtsin ka Püta peale. Sai juttu aetud. Teisipäeval käsime tegime ka pikema trenni ja avastasime Hiiumaa looduskauneid kohti. Ülejäänud nädal ratast ei puutunudki. Võtsin vabalt. Vahel peab ka puhkama. Järgmise trenni tegin alles nädal hiljem teisipäeval. Lasin kergelt kuna järgmine päev oli start ootamas.

Kolmapäeval olin Viimsis Filter Tempo joonel. Terve päev oli praktiliselt pea valutanud ja kehva oli olla. Sellegi poolest läksin starti. Võtsin rahulikumalt kuna kartsin end kohe kinni sõita. Head minekut ei olnudki, aga arvestades olukorda, võisin tulemusega siiski rahule jääda. Järgmine päev oli parem olla. See peavalu võtab ikka rõvedalt läbi.

Järgmine start oli Otepää SEC. Tuunisin ratast enne starti. Eelmine päev panin uued keskjooksu laagrid. Samal päeval lükkasin alla Otepää seltskondAinsi vana ratta jooksud, kus peal kurikuulsad Furious Fred kummid. Käisin testimas ja starti. Raja algus on hea koha parandamiseks. Sain 1km sõita, kui viskas esimeselt hammakalt keti maha. Õnneks sain suht kiirelt peale, kuid pidin jälle juba möödunud meestest mööda sõitma. Esimestel kruusalõikudel avastsin, et mul käigukast ei tööta päris nii kuis tahaks. Kõige raskem raud läks sisse, aga kui ühe võrra üles vahetasin, siis läks kaks käiku üles. See oli üpris häiriv. Kas kangutada või kerida. Sellel trassin oli väga palju just seda vahepealset ülekannet tarvis. Mingi hetk sain esimese otsa kätte. Selleks hetkeks oli mingi atrõõv ette moodustunud. Olin possal, kui Massa ja teised loomad vajutasid. Kahjuks suutsin just siis koperdada ja jala maha panna. Vahe oli sees ja lasin järgmise pundiga, kus meie meestest Taavi, Martten ja Oliver sees. Kaua seal ei olnud, kuna ühel laskumisel viskus kett nii õnnetult maha, et niisama peale ei saanud. Õnneks sain veeremise pealt kuidagi keti peale vinnatud käe abiga ja sõit võis jätkuda. Vahe jäi nüüd selle pundiga sisse. Võtsin hoo üles ja jälitasin ning sain täitsa saba peale enne Hans Grohet, kuid siis sain kangi. Peale seda lõiku moodustus meil mingi seltskond, kellega rallisime päris pikalt koos. Tagant järgi kedagi ei tulnud ja kedagi eest ka kätte ei saanud. Enne lõppu hakkasid krambid kimbutama ja hoidsin ühtlast tempot lõpuni. Hooaja parim SEC tulemus, milleks 23. Peale seda tegin veel mõnusa maantee trenni otsa. Trenni pikkus 100 km. Päeva lõpuks olin ikka päris väsinud. Ei mäletagi, et need mnt kilomeetrid nii aeglaselt veninud oleks. Pühapäeval kruiisisin ka Valgamaal ringi. Põlvede juurest andsid kõõlused kergelt tunda. Ülekoormus vast.

Kolmapäeval läksin trenni juba Tallinnas koos kahe Sparta Rattagrupi liikmega. Jalg oli päris hea ja suure hurraaga vajutades käis mingi nõksakas vasaku põlve küljepealt läbi. Lasime kolmekesti väga mõnusa trenni, kuid valu oli lõpus väga tõsine. Veeresin koju. Järgmine päev ei saanud üldse rattaga sõita. Reedel käisin Kahro Paulsoni juures massaasis, et järgmiseks päevaks parem seis oleks.

Laupäeval jalg andis vähe tunda ja eelmise päeva seljavalu samuti, kuid siiski läksin Filter Pandivere rattarallile. Algul midagi hullu ei olnud jalgade osas, kuid poolel sõidul hakkas jalg jälle tuikama. Sõit ise kulges mulle ka kehvasti. Atrõõvi ei saanud ja lõpus finišis ka minust meest ei olnud. Midagi huvitavat polegi lisada. Hetkel teeb muret ikka see sama põlv. Loodan, et saan Elva SEC korda.