Proteam treeninglaager Estepona – day 10

Täna on siis see päev, kus oleme plaaninud laagri raskeima trenni teha. Eesmärk oli siin ülemägede sisemaale sõita aga kuna ilm on suhteliselt kehva, st igahetk võib mägedest vihm kaela tulla, siis otsustasime, et sõidame mööda rannikut Tarifale. Targemad, kes kauem laagris käinud teadsid rääkida, et selline kerged põksud sees ja ei midagi keerulist, edasi-tagasi ots 155km, aega kulus 5h5min ning tõusumeetreid kogunes 1700 kanti, ehk selline suht “flat” ots.

Sõit iseeneset oli tore, tempo mõistlik. Sinna sõites oli tuul vastu, tagasi tulles tagant. Hoogu hoiti päris korralikult peal. Tarifale sõites tuleb üks “kergem” põnts ületada, õnneks see suht lauge, kilomeetreid küll aga 6-8 ringis. Igastahes tõusu otsa jõudes oli vaade lummav, Maroko koos oma hiilgavate mägedega paistis ja Tarifa võimas elektrituulikute park. Laskumine oli muidugi triki, tuul oli päris kõva ja lenksust tasus kõvasti kinni hoida. Tarifal tegime siis külastuse kohalikule kindlusele, mis pidi olema Euroopa kõige lõunapoolseim tipp ja siis kulgesime mööda rannapromenaadi, mis küll väga hügieeniline ja puhas välja ei näinud, kuid liiv see eest rannas selline nagu meil Eestis Pärnu rannas, ilus valge ja no rannas oli lohesurfareid ikka meeletult kes head tuult püüdsid. Enne minekut tegime veel kerge “pit stopi” Mercandos, täiendasime varusid. Võtsime siis tõusu jälle ette ja hakkasime uhama. Läks kuidagi valutult, ülevalt alla tulles muidugi anti sellist kuuma, rekka tuules 80nega, sellest jäime küll lõpuks maha, sest sealt viskas igasugu liiva ja kive ülesse. Jõudsime suhteliselt ruttu Gibraltari lähedale ja kuna tuul tagant oli siis anti valuga edasi. Trenni lõppu, lasime veel kerge eraldistardi treeningu 15-20km, kuna punt oli kaheks lagunenud, siis esimeses olid põhiveduriteks Virgo ja Oliver ning meie Ristoga ägisesime ka kuidagi seal, jäime natuke enne lõppu maha, sest kaua sa ikka jõuad 45-60 vahel lasta. Virgol ikka on väga terav jalg ja ega Oliveril väga palju kehvem pole. Joonas kulges ka lõpuks järgi teist punti vedades. Ideeliselt oleks võinud kogu punt koos ka olla aga viimasel pikemal laskumisel tekkis mingi arusaamatus ja nii need pundid laiali lagunesid.

Seis hetkel on suhteliselt väsinud võiks öelda, et laager väsitas lõpuks ära ka. Nüüd ideeliselt 2 trennipäeva jäänud meil Ristoga. Joonas jääb muidugi veel kauemaks siia, tal pikem plaan. Nüüd taastame jalga ja ootame homset, lubas vihma jälle, seega plaani hetkel ei teagi, oleneb, mis akna taga toimub.

Tervitades,
Joonas, Risto, Martten