Wattbike II etapil püstitati uus maailmarekord

Kas sündis uus maailmarekord?!

Laupäeval peeti Wattbike 3. Tallinna lahtiste MV teine etapp, kus distantsideks olid lühikesed distantsid. Esmalt prooviti oma maksimum jõudu, millele järgnes 1 km sõit ja peale väikest pausi 200 meetrit. Päeva alustasid noored suurepäraste tulemustega. Ekke-Kaur Vosman ja Kelly Kalm sõitsid 1 km sõidus välja märkimisväärsed ajad oma vanuse kohta, milleks olid vastavalt 1:06,65 ja 1:18,75. Nemad võtsid oma vanuseklassides ka võidud.

Peale noori hakkasid oma spurdivõimeid proovile panema ülejäänud vanuseklassid. Paljudel oli kõvasti rammu ja panid Wattbike siserattad korralikult proovile. Häid tulemusi tehti pea igas stardigrupis. Esmalt alistas 1 km sõidus 1 minuti piiri Aivar Jürgenson, kes sai ajaks 59,06 sekundit. See püsis liidri positsioonil kuni päeva viimase stardigrupini, kus startisid teiste hulgas Gert Jõeäär, Kert Martma. Mõlemad alistasid samuti 1 minuti piiri, kuid Kert Martma suutis välja sõita end maailma edetabeli tippajaga 56,59. Aeg edetabelis, mille leiab veebilehelt www.wattbikeranking.com , jääb alla küll ühele ajale, aga see aeg pidi olema mitte korrektne. Edetabelit korrastades peaks Martma väljasõidetud aeg tõusma esimeseks ja sellisel juhul sündis laupäeval Sparta spordiklubis Wattbike siserataste sarjas järjekordne maailmarekord! Kert Martma tegi lisaks 1 km suurepärasele sõidule võimsa sõidu ka 200 meetris, kui sai päeva ainukesena aja alla 10 sekundi kui läbides distantsi 9,48 sekundiga. Need suurepärased tulemused tagasid Martmale etapi võidu, kellele järgnesid Jaak Helm ja Aivar Jürgenson.

Naiste arvestuses oli päeva parim alles 16 aastane Kristin Rõžko, kes sõitis 1 km ajaks küll päeva teise aja 1:17,02, kuid suurepärane 200 m sõit pluss jõutest tagasid etapi võidu. Talle järgnes Anette Raie, kes sõitis end 1 km sõidus maailma edetabeli naistearvestuse liidriks ajaga 1:14,91! Kokkuvõttes järgnes neile Triin Gede. Kõikide sõitude tulemused leiab veebilehelt www.aerobike.ee , kus leiab sarja kohta rohkem informatsiooni.

Teisel etapil oli parim noorteklubi Kalevi Jalgrattakool ja sai õiguse kasutada üht Wattbike siseratast ühe kuu jooksul ning seda oma treeningbaasis. See annab treenerile hea võimaluse testida oma noori talvisel perioodil. Kolmandal etapil selgitame välja järjekordse parima noorteklubi, kes saab samuti kasutada uuendusliku siseratast ühe kuu vältel.

Nissan ProShop Tiimi oli esindamas Rivo Pajur, kes meeste põhiklassis saavutas kokkuvõttes kolmanda koha (üldarvestuse neljas koht)

Järgmine etapp toimub 17. detsembril, kui sõidetakse 10 km aja peale